Do szpitala trafił sprzęt za pół miliona złotych

Miasto z Wizją / 13.01.2020 / Komentarze
Aparatura ufundowana przez WOŚP trafiła na oddział pediatryczny, pododdział neonatologiczny oraz do działu pomocy doraźnej

Każdego roku mieszkańcy naszego miasta, wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, okazują się coraz hojniejsi, wrzucając do puszek datki i przy tym każdorazowo bijąc poprzednie rekordy. Nie inaczej było również i tym razem. Podczas 28 finału WOŚP przekazaliśmy ponad 121 tys. zł. To o ponad 31 tys. złotych więcej, niż podczas poprzedniej akcji. Angażowanie się w coroczną zbiórkę realnie przekłada się na korzyści dla Szczecinka. Aparatów, które codziennie pomagają ratować zdrowie i życie, a które trafiły do naszego szpitala z fundacji WOŚP, nie sposób wymienić jednym tchem. Niejednokrotnie część darowanej sumy wracała do Szczecinka w postaci specjalistycznego sprzętu do ratowania życia noworodkom.

Na przestrzeni lat - od I finału WOŚP - do szczecineckiego szpitala trafił sprzęt medyczny o wartości 455 tys. 47 zł i 50 gr. Na pododdział neonatologiczny WOŚP przekazało aparaturę o łącznej wartości ponad 331,5 tys. złotych. Zakupiono m.in. stanowisko do resuscytacji noworodków, inkubatory, urządzenia do badania słuchu, kardiomonitory, aparaturę wspomagającą oddychanie, lokalizator naczyń krwionośnych, a także aparaturę terapeutyczną, komputery i mniejsze instrumenty wspomagające diagnostykę oraz leczenie.

Oddział pediatryczny wzbogacił się o sprzęt o wartości ponad 116 tys. złotych. Było to stanowisko do resuscytacji oraz aparat USG. Kolejne blisko 7 tys. złotych pozwoliło wyposażyć dział pomocy doraźnej w laparoskop, resuscytator, ssak,  zestawy kołnierzy ortopedycznych oraz deski, nosze i usztywnienia zabezpieczające pacjenta podczas transportu. To nie jedyne medyczne aparatury przekazane naszej placówce przez Fundację WOŚP. Wkrótce ich lista z pewnością znów się powiększy.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Tomasz Jagoszewski (archiwum MzW - sprzęt medyczny przekazany szpitalowi w 2018 r. przez WOŚP)