Dron pilnuje miasta z powietrza

• Tv
Miasto z Wizją / 18.04.2020 / Komentarze
Mieszkańcy póki co cierpliwie stosują się do narzuconego przez rząd rygoru

Od kilku tygodni w całym kraju obowiązują rygorystyczne obostrzenia narzucone przez rząd w związku z ryzykiem rozprzestrzenienia się koronoawirusa. Nie inaczej jest również w Szczecinku. Mieszkańcy naszego miasta zastosowali się do stale rozszerzanych ograniczeń, co widać m.in. po opustoszałych ulicach. Nieco szerszy obraz tego, jak wygląda teraz ruch w mieście, możemy podejrzeć dzięki pracy miejskiego drona, który regularnie wykonuj przeloty nad miastem podczas wspólnych patroli funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.

Niestety obecnie widok szczecineckich ulic nie napawa optymizmem – puste parkowe alejki, zamknięte skwery i wyludnione ulice to efekt rygoru, jaki narzucił Polakom rząd. Póki co jak widać większość mieszkańców jeszcze cierpliwie je toleruje i zostaje w domach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo z przelotu miejskiego drona nad Szczecinkiem.

Tekst: Marzena Góra