Drugie podejście pod pływające fontanny

Miasto z Wizją / 16.04.2021 / Komentarze
Miasto powtórnie ogłosiło przetarg na realizację inwestycji Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego

Jak już kilkakrotnie pisaliśmy, mieszkańcy Szczecinka głosując na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020, zdecydowali, że jednym z realizowanych zadań będzie projekt pn. "Pływające fontanny z iluminacją świetlną na jeziorze Trzesiecko". Fontannowy projekt otrzymał 1402 głosy i zajął trzecie miejsce. Teraz przyszła pora na jego realizację.

Pierwszy przetarg na realizacje inwestycji, z uwagi na zbyt wysoką cenę, został unieważniony. Miasto właśnie ogłosiło się powtórnie. Przyszli inwestorzy mają czas na złożenie swoich ofert do 29 kwietnia.

Budżet inwestycji to 185 tys. zł. Jeżeli postępowanie przetargowe zakończy się powodzeniem, pływające fontanny na Trzesiecku będziemy mogli podziwiać jeszcze przed tegorocznym sezonem.

Opis projektu w ramach BO 2020:

Pływające fontanny - efekty wodne wraz oświetleniem unoszące się nad poziomem lustra wody. Działania mają na celu podniesienie atrakcyjności miasta Szczecinek pod względem wizerunkowym oraz turystycznym. Z realizacji projektu skorzystają wszyscy mieszkańcy miasta Szczecinek, dodatkowo projekt będzie atrakcją turystyczną dla osób odwiedzających nasze miasto.

Tekst: Sławomir Włodarczyk