Dwa regiony łączą siły i zapraszają na Pojezierze Drawskie

Miasto z Wizją / 03.06.2020 / Komentarze
Cel - wspólna promocja turystyczna

W Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie samorządowców z dwóch powiatów: szczecineckiego i drawskiego.

- Miało ono miejsce w drawskim Starostwie Powiatowym - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Maciej Makselon.

- Byli też przedstawiciele m.in. Urzędu Marszałkowskiego, Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Rozmawialiśmy o turystyce w naszych dwóch regionach i na Pojezierzu Drawskim. Przedyskutowaliśmy również formułę wspólnej promocji turystycznej.

Jak zaznaczył nasz rozmówca, to sprzyjający czas na takie działania, choćby z uwagi na panującą pandemię wirusa.

- Chcemy ten trudny czas wspólnie, razem i dobrze wykorzystać - jako samorządy - mówi M. Makselon. - Idą wakacje, większość mieszkańców Polski raczej zdecyduje się odpoczywać w kraju. Myślę, że to dobry czas by nasze samorządy wyszły z ofertą turystyczną po to by dobrze sprzedać nasz produkt turystyczny oraz zachęcić Polaków do przyjazdu na Pojezierze Drawskie.

Jak się dowiedzieliśmy, będą kolejne takie spotkania. Już w przyszłym tygodniu odbędą sie warsztaty turystyczne w Drawsku Pomorskim a później w Szczecinku. Pracownicy informacji turystycznej i wydziałów promocji samorządów będą wymieniali się doświadczeniami w rozwoju i propagowaniu naszych atrakcji turystycznych.

- My do tej pory patrzyliśmy na siebie jak konkurenci. Moim zdaniem czas z tym skończyć - przekonuje M. Makselon. - Tak być nie powinno. Powinniśmy połączyć siły, co też czynimy. Tylko wspólne działania poprowadzą nas do osiągnięcia zakładanych celów. Wszystko po to, by propagować Pojezierze Drawskie w kraju i za granicą, jako doskonałego produktu turystycznego. Pole do działania mamy bardzo szerokie, od turystyki wędkarskiej, poprzez turystykę rowerową po propagowanie agroturystyki, szlaków turystycznych, np. militarnych.