Dzieci z opiekunami za darmo pojadą do szkoły

Miasto z Wizją / 29.01.2018 / Komentarze
Rada Miasta rozszerzyła katalog osób upoważnionych do bezpłatnych przejazdów autobusami KM

Na dzisiejszej sesji (poniedziałek, 29 stycznia) Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę, na mocy której dzieci - uczniowie posiadający aktualne orzecznictwo o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ich opiekunowie będą mieć prawo do bezpłatnego korzystania z przejazdów autobusami Komunikacji Miejskiej - na trasie z domu do placówki szkolnej, w której pobierają naukę lub placówki przedszkolnej i z powrotem.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in.: Wejście w życie ustawy Prawo oświatowe wymusza na samorządzie rozszerzenie katalogu osób korzystających z prawa do bezpłatnego przewozu miejskimi środkami komunikacji zbiorowej na trasie z miejsca zamieszkania do placówki,
w której dziecko realizuje obowiązek szkolny i z powrotem.  Projekt uchwały został poddany konsultacjom społecznym ze związkami zawodowymi Komunikacji Miejskiej, które pozytywnie zaopiniowały proponowane zmiany.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.