Dziś zaczyna się tu sezon

Miasto z Wizją / 15.06.2020 / Komentarze
Zapraszają kąpieliska Plaża Miejska i Mysia Wyspa. Plaża Wojskowa "na poprawce"

Choć już od kilku dni korzystając z letniej aury wielu mieszkańców Szczecinka postanowiło poplażować i zamoczyć się w Trzesiecku, oficjalnie sezon kąpielowy rozpocznie się dziś - w poniedziałek 15 czerwca.

Niestety, na razie nie możemy korzystać z Plaży Wojskowej przy ul. Kilińskiego. Badania wody na kąpielisku wskazały na odwieczny problem "wojskowej", czyli przekroczenia dozwolonego poziomu bakterii E.coli. Epidemiolodzy sanepidu zapowiedzieli powtórne badania wody. Miejmy nadzieję, że plaża przy stanicy wędkarskiej zostanie wkrótce otwarta.

- W ostatnich dniach na nasze plażę nawieźliśmy świeżego piasku, a płetwonurkowie "Mureny" oczyścili dno jeziora - mówi "Miastu z Wizją" Dariusz Mazur, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarządcy plaż nad jeziorem Trzesiecko.

Jak zapewnił nasz rozmówca tego lata nad Trzesieckiem atrakcji będziemy mieli moc.

- Na plaży Miejskiej działa już wypożyczalnia sprzętu wodnego - kajaków, rowerów wodnych i łodzi. Mamy też punkt Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich - mówi D. Mazur.

- Oczywiście zapraszamy na jedną z wielkich atrakcji Szczecinka, czyli wyciąg narciarski. W sezonie jest on do dyspozycji mieszkańców w godz. od 12 do 19.45 (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty i niedziele od godz. 11 do 19.45.

Trzy nasze kąpieliska: plaża Miejska, Wojskowa i Mysia Wyspa będą czynne codziennie (w dniach 15.06-26.06) w godz. od 12 do 18. Z kolei w dniach od 27 czerwca do 31 sierpnia w godz. od 10 do 18 (Mysia Wyspa i Wojskowa) oraz Plaża Miejska w godz. od 10 do 20.

- Kapać się będziemy pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych ratowników - zapewnia D. Mazur. - Oczywiście, wstęp na nasze plaże jest bezpłatny.

Sezon kąpielowy na Trzesiecku zakończy się w poniedziałek 31 sierpnia.