Efektowne zakończenie wędkarskich zmagań na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 17.06.2018 / Komentarze
W Szczecinku gościliśmy uczestników II Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych z łodzi Osób Niepełnosprawnych

Wędkarze łowili 6 godzin. Na rzucone przez nich przynęty skusił się jeden szczupak (57,4 cm) oraz 24 okonie (największy o wymiarze 34,5 cm). Później przyszła chwila na odpoczynek i zakończenie zawodów. Uroczystość odbyła się na Stanicy Wędkarskiej - niezwykle efektowną oprawą.

Honorowymi gośćmi organizatorów byli: wiceburmistrz Daniel Rak, radny Rady Miasta Marcin Kaszewski i prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Teodor Rudnik.

- Na szczecineckiej stanicy jestem po raz pierwszy. Muszę przyznać, że obiekt robi wrażenie. Wielu wędkarzy wam go zazdrości, również wędkarskiego klimatu jaki panuje w Szczecinku. Dziękuję władzom miasta za wsparcie dla nas. Ono jest po prostu bezcenne - powiedział "Miastu z Wizją" szef polskich wędkarzy.

Później przyszła już pora na uhonorowanie głównych bohaterów dnia, czyli 21 wędkarzy, którzy zjechali dziś do Szczecinka z najodleglejszych zakątków kraju, m.in. z Górnego Śląska i Bieszczad.

Festiwal wyróżnień rozpoczęła nagroda specjalna (pamiątkowa statuetka) dla burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa za wsparcie oraz wkład w rozwój wędkarstwa osób niepełnosprawnych.

Honory z rąk szefa organizacji "Wędkarze bez Barier" Norberta Stolarczyka i szefa ZG PZW Teodora Rudnika odebrał wiceburmistrz Daniel Rak.

Po okolicznościowych wystąpieniach przyszłą pora na honorowanie wędkarzy. Wyróżniono uczestników zawodów młodzieżowych - uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy pod okiem Jarosława Dywizjusza łowili na przystani CEEiRJ. Zwyciężył team Kacper Kowalski i Dariusz Kowara. Warto dodać, że młodzież złowiła 200 ryb!

Na najwyższym podium "dorosłych" zawodów stanął Eugeniusz Błaszczak z Warszawy, łowca m.in. jedynego szczupaka zawodów. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Pankiewicz ze Złotkowa, a na trzecim Roman Nosiadek z Wodzisławia Śląskiego.

Dalsze miejsca zajęli: Janusz Roksela, Józef Florek, Michał Szyćko (jedyny wędkarz ze Szczecinka), Robert Świerczewski, Wiesław Frąchowicz, Miłosz Smuga i Mariusz Pruchiński.

Organizatorzy obdarowali praktycznie wszystkich uczestników zawodów. W mowach końcowych padło wiele ciepłych słów pod adresem Szczecinka, władz miasta, organizatorów ze SzLOT-u, OSiR-u i SAPiK-u oraz szczecineckich wędkarzy z Koła PZW "Jesiotr". Zawody uroczyście zamknął i zaprosił do Szczecinka za rok wiceburmistrz Daniel Rak.

Patronat medialny nad zawodami sprawował Portal Informacyjny "Miasto z Wizją" i gazeta "Dzień Dobry Szczecinek".

Relacja z rozpoczęcia dzisiejszych zmagań na Trzesiecku w artykule:

Zdjęcia z zawodów młodzieżowych: Jarosław Dywizjusz - dziękujemy

Zdjęcia z rybami: Andrzej Kąkol i Tomasz Kamyszek Koło PZW "Jesiotr" - dziękujemy