Efektowny finał sportowego weekendu (wyniki)

Miasto z Wizją / 05.08.2019 / Komentarze
Nasi goście nie mają wątpliwości - Szczecinek biegową stolicą Polski

Dziś (niedziela 4.08) o godz. 9.00 V Szczecinecki Weekend Biegowy wkroczył w decydującą fazę. Na starcie stanęli biegacze na dwóch "królewskich" dystansach: 15 km i maratonu. Ci pierwsi mieli do pokonania jedno okrążenie wokół jeziora Trzesiecko. Drudzy nasze jezioro musieli okrążyć trzy razy.

Start poprzedziła wspólna rozgrzewka - zabawa. Naszych gości przywitał i zawody otworzyli burmistrzowie Szczecinka Daniel Rak i Maciej Makselon (chwilę później wyruszył na trasę maratonu) oraz były burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, obecnie radny Rady Powiatu Szczecineckiego (pobiegł na 15 km) Jerzy Hardie -Douglas. Gospodarze V Szczecineckiego Weekendu Biegowego życzyli wszystkim samych rekordowych osiągnięć.

Chwilę później, po odliczeniu czasu przez burmistrza Daniela Raka zawodnicy ruszyli na trasę wokół jeziora Trzesiecko. Na starcie stanęła rekordowa liczba - 370 biegaczy (291 na 15 km i 79 w maratonie) nie tylko ze Szczecinka i regionu, ale niemal z całej Polski.

Warunki sprzyjały biegaczom. W chwili startu temperatura oscylowała wokół 20 st. C. Było umiarkowanie wietrznie. Nic, tylko biegać

Najlepsi z najlepszych biegaczy na dystansie 15 km przekroczyli linię mety po niespełna godzinnym biegu. Wygrał Łukasz Wirkus ze Szczecinka w czasie 53,24 min. Wśród pań triumfowała małżonka pana Łukasza - Antonina.

W czołówce zameldowało się wielu szczecineckich biegaczy. Bieg ukończył, m.in. Jerzy Hardie-Douglas (czas lepszy niż w ubiegłym roku).

Nasi goście nie kryli słów uznania. Podkreślali super organizację i nie mogli sie nachwalić malowniczo położonej, ale trudnej trasy wokół jeziora Trzesiecko.

Wyniki biegu na 15 i maratonu: