Eksperci z Wrocławia „zdiagnozują” problemy mieszkańców

Miasto z Wizją / 21.02.2018 / Komentarze
Efektem ich pracy będą trzy dokumenty zawierające analizę, ocenę i strategię na kolejne lata

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozstrzygnął postępowanie ofertowe, którego celem był wyłonienie wykonawcy, który podjąłby się zadania „Oceny strategii Rozwiazywania Problemów Społecznych Miasta Szczecinek na lata 2009-2018”. Wiadomo już, że z tym zagadnieniem zmierzą się pracownicy Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia.

Będą oni m.in. musieli dokonać diagnozy społecznej naszego miasta, uwzględniając takie kwestie, jak przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, profilaktyka i rozwiazywanie problemów alkoholowych, ochrona zdrowia, pomoc społeczna czy zadania z zakresu wspierania rodziny. Zbiorcze wyniki analizy następnie przedstawione zostaną w stosownym dokumencie.

To jednak nie wszystko. Pracownicy instytutu skupią się także na budowaniu strategii rozwiazywania problemów społecznych w perspektywie siedmioletniej, czyli na lata 2019-2026. Sporządzą także dokument, w którym uwzględnią zadania i programy pomocy społecznej, profilaktyki i rozwiązywania wspomnianych problemów.

Na dokonanie oceny strategii rozwiazywania problemów eksperci mają czas do końca marca. Do końca maja muszą uporać się z diagnozą społeczną, a w drugiej połowie września przedstawić swoją propozycję strategii na najbliższe lata.

Tekst, zdjęcie: Marzena Góra