Eliminacje do Grand Prix Polski 2017 na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 12.09.2016 / Komentarze
Do Szczecinka zjadą najznakomitsi spinningiści

O tym, że Okręg PZW w Koszalinie coraz częściej docenia jezioro Trzesiecko, jako akwen, na którym można rozgrywać zawody najwyższej rangi, pisaliśmy już wielokrotnie.

Wędkarze z okręgu nie ukrywają także, że nie tylko nasze obfitujące w drapieżniki Trzesiecko jest magnesem przyciągającym do zorganizowania i przeprowadzenia zawodów najwyższej rangi, ale również, a może przede wszystkim doskonała baza wędkarska, którą dysponuje Szczecinek. Chodzi oczywiście o oddaną do użytku w czerwcu br. Stanicę Wędkarską. Takiego obiektu zazdrości nam wiele miast nie tylko na Pomorzu Zachodnim.

W pierwszy weekend października (sobota, niedziela, 1-2) na Trzesiecku rozegrane zostaną Ogólnopolskie Spinningowe Zawody Eliminacyjne do Grand Prix Polski 2017. Rywalizacja na naszym akwenie to pokłosie decyzji Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, który wskazał Trzesiecko jako arenę spinningowych bojów z rybami.

Biuro zawodów mieścić się będzie w stanicy przy ul. Kilińskiego. Tam też wędkarze w piątek 30 września, w godz. od 12 do 16 będą się mogli rejestrować a przy pomostach cumować swoje łodzie.

Pisemne zgłoszenia do zawodów należy wysyłać na karcie zgłoszeniowej zamieszczonej na stronie internetowej koszalińskiego Okręgu PZW: http://www.pzw.org.pl/koszalin/ - do piątku 23 września włącznie. Opłata startowa wynosi 280 zł.
Zawody zostaną rozegrane z łodzi „na żywej rybie”, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej seniorów, w dwóch sektorach i dwóch siedmiogodzinnych turach. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się w piątek 30 września o godz. 17.

W sobotę 1 października wędkarze łowić będą w godz. od 8 do 15. Podobnie dzień później - w niedzielę 2 października. Uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród przewidziano na godz. 18.

Uwaga wędkarze! Bezpośrednio przed zawodami jezioro Trzesiecko zostanie wyłączone z połowów ryb. O szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach.