Fala protestów przybiera na sile

• Tv
Miasto z Wizją / 29.10.2020 / Komentarze
Na ulice Szczecinka wyszło blisko tysiąc osób, które w głośny i wyraźny sposób dały wyraz swojego niezadowolenia

W całym kraju nie milkną protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącemu prawa aborcyjnego. Polacy każdego dnia tłumnie gromadzą się na ulicach, aby dać wyraz swojego wzburzenia, a często wręcz wściekłości na postępowanie partii rządzącej  podległym jej organom. Podobnie jest również w Szczecinku. Fala protestów rozpoczęła się od niedzielnego (25.10) strajku samochodowego i z dnia na dzień przybiera na sile.

Podoba akcja została zorganizowana dzisiaj (środa, 28.10) popołudniu. Sądząc po ilości osób zaangażowanych w środowy protest, wzburzenie Polaków jest z dnia na dzień coraz większe. Dziś na ulice Szczecinka wyszło blisko tysiąc osób, które w głośny i wyraźny sposób dały wyraz swojego niezadowolenia i wyraziły swoje zdanie dotyczące rządzących naszym krajem. Co budujące, liczną grupę protestujących stanowili młodzi ludzie, którzy postanowili wspólnie zawalczyć o swoje prawa, które w podstępny sposób są im odbierane przez działaczy PiS.

Akcja rozpoczęła się na Placu Kamińskiego. Stąd część osób wyruszyła pieszo ul. Mickiewicza w stronę ratusza. Ci zmotoryzowani podążyli tuż za nimi. Głośny korowód przeszedł miejskim deptakiem, aby ponownie „spotkać” się z pozostałymi, zmotoryzowanymi uczestnikami strajku na rondzie im. Kardynała Ignacego Jeża. Tym samym jeden z głównych węzłów komunikacyjnych miasta został zablokowany na długi czas. Jednak kierowcy nie biorący udziału w proteście wykazywali się zrozumieniem i wyrażali swoje poparcie dla strajkujących. Swoje poparcie wyrazili także działacze Ruchu Obywatelskiego Wolna Polska, dołączając do protestu i wręczając wszystkim strajkującym kobietom kwiaty w dowód uznania dla nich za ich determinację i wolę walki.

Przypomnijmy, że tego typu protesty trwają w całej Polsce przeciwko czwartkowemu (22.10) orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Tym samym obecnie aborcja jest możliwa tylko w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra