Finał robót w Lasku Zachodnim

Miasto z Wizją / 22.04.2020 / Komentarze
Nowe oblicze terenu nad jeziorem - ławy, stoły piknikowe, karmniki dla ptaków, stojaki na rowery i ozdobne krzewy

Zakończyły się prace mające na celu uporządkowanie terenu Lasku Zachodniego od Trzesieki do hotelu Viki. Zadanie było realizowane w ramach unijnego projektu pn. „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Roboty prowadziła rodzima firma PPHU Folarend. Koszt zadania to około 150 tys. zł.

Zakres wykonania prac obejmował obszar 5,5 ha. Usunięto drzewa (obumarłe, złomy, wywroty), teren uporządkowano, prześwietlono drzewostan, zamontowano na drzewach budki lęgowe dla ptaków i karmniki, drewniane stojaki na rowery, ławki parkowe i wypoczynkowe, kosze na śmieci oraz przeprowadzono nasadzenia krzewów i bylin (runianka japońska, parzydło leśne, języcznik zwyczajny, tawułka, bergenia sercolistna i ognik szkarłatny). W kilku miejscach stanęły tablice poglądowe, gustowne ławki, ławy i kosze na śmieci.