Finały Turnieju o Puchar Tymbarku we wrześniu

• Tv
Miasto z Wizją / 24.04.2020 / Komentarze
Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję. Czy rozrywki najmłodszych piłkarzy dojdą do skutku?

Do Ośrodka Sportu i Rekreacji wpłynęła informacja z ZZPN w Szczecinie o planowanym (ponownym) przeprowadzeniu Finału Wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

- Otrzymaliśmy decyzję, że turniej rozegrany zostanie we wrześniu na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa - mówi "Miastu z Wizją" zastępca dyrektora OSiR Dariusz Mazur.

- Oczywiście, pod warunkiem, że sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwoli na przeprowadzenie tego piłkarskiego wydarzenia. Bardzo byśmy chcieli, by turniej doszedł do skutku. Tym bardziej, że to jubileuszowa XX edycja Tymbarku. Finały organizowane przez nas po raz piąty z rzędu! odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12.

Zwycięskie drużyny U10 i U12 będą reprezentowały województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim turnieju, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 20 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 14 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Wideo: Polski Związek Piłki Nożnej – Finał Turnieju U10 chłopców „Z podwórka na stadion” 2019 – Stadion Narodowy w Warszawie.