Funkcjonariusze ZK w Czarnem pamiętają o zwierzakach

Miasto z Wizją / 02.04.2018 / Komentarze
Odwiedzili nasze bezdomne czworonogi. Nie przyjechali z pustymi rękoma

Szczecineckie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt i jego podopieczni zawsze mogą liczyć na pomoc wielu życzliwych osób. Mieszkańcy naszego miasta zawsze niemal natychmiast odpowiadają na apele pracowników placówki w sytuacjach podbramkowych, kiedy „na już” potrzebne są dodatkowe leki czy specjalistyczna karma dla chorego czworonoga. Miłośnicy zwierząt równie chętnie wspierają wszystkie internetowe konkursy, w jakich schronisko bierze udział, dzięki czemu nieraz do Szczecinka trafiały „smakowite” nagrody dla psów i kotów.

Nie ma też praktycznie miesiąca, w którym placówki nie odwiedziliby nowożeńcy, pamiętający w najważniejszym dniu o futrzakach, prosząc gości, aby zamiast kwiatów, tego dnia podarowali paczkę karmy. Do tego pokaźnego grona osób, które wspierają bezdomne zwierzaki zawsze ochoczo dołączają osadzeni i pracownicy zakładów karnych. Nie inaczej było również w ostatnim czasie.

- Współpraca schroniska z Zakładami Karnymi z okolic i z samego Szczecinka trwa od lat – wspomina Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK. - Dzięki wsparciu ZK nasze psy mają materace, koce, kołdry zawsze w zapasie. A my nie musimy się martwić, jak zaopatrzyć psy, szczególnie zimą. Zresztą przez cały rok psie i kocie towarzystwo uwielbia wylegiwanie się na miękkim, no bo cóż innego mają do roboty.- Teraz funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czarnem przyjechali do schroniska ze szczególnym, wyjątkowym prezentem. Nasze psy dostały 85 kg suchej karmy Royal Canin German Shepherd Adult Dog Food. Natychmiast prezentem zainteresowała się Aza, która była z wizytą świąteczną u schroniskowych przyjaciół. Ona , owczarek, wie, co dobre. Serdecznie dziękujemy dyr. Zakładu Karnego płk. Wojciechowi Brzozowskiemu za kolejne wsparcie naszego schroniska – dodaje Danuta Kadela.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Schronisko w Szczecinku