Głosowanie nad Budżetem Obywatelskim 2021 jeszcze w tym roku

Miasto z Wizją / 02.03.2020 / Komentarze
Wiceburmistrz Maciej Makselon: Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, jesienią powinniśmy wyłonić już kolejne zwycięskie projekty

Zaledwie kilka dni temu poznaliśmy zwycięskie projekty tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Okazuje się, że taka forma i możliwość decydowania, na jakie przedsięwzięcia zostaną rozdysponowane środki oraz jakie inwestycje zostaną w mieście zrealizowane wyjątkowo spodobała się mieszkańcom. Druga edycja BO cieszyła się bowiem jeszcze większym zainteresowaniem, niż pierwsza.

- Była to rekordowa edycja pod względem zainteresowania Budżetem Obywatelskim i ilości oddanych głosów oraz różnorodności projektów, które zostały zgłoszone przez naszych mieszkańców – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. – To nas bardzo cieszy, ponieważ to pokazuje, że jest to inicjatywa, która jest mocno oczekiwana przez mieszkańców.

Mieszkańcy, których projekty tym razem nie weszły do pierwszej piątki zwycięskich inicjatyw oraz osoby, które chciałyby również mieć czynny udział w tworzeniu szczecineckiego budżetu Obywatelskiego, powinny już powoli rozważać złożenie swoich kolejnych propozycji. Wszystko wskazuje na to, że na kolejne inicjatywy w ramach trzeciego BO będziemy mogli zagłosować jeszcze w tym roku, a ich realizacja rozpocznie się wraz z początkiem 2021 roku.

- Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, będziemy starali się na najbliższej Radzie Miasta, która odbędzie się w marcu lub w kwietniu, złożyć uchwałę o Budżecie Obywatelskim, tak żeby jeszcze w maju-czerwcu rozpocząć zbieranie wniosków do nowej edycji BO. Wówczas we wrześniu lub październiku powinniśmy wyłonić już kolejne zwycięskie projekty i będziemy mogli już wpisać to do przyszłorocznego budżetu miasta, tak jak to powinno wzorcowo wyglądać – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon.

Przypomnijmy. W drugiej edycji BO decyzją mieszkańców zwyciężyły projekty: renowacjia trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. NNMP, „Akcja Defibrylacja”, pływające fontanny z iluminacją świetlną na jezioro Trzesiecko, przebudowa drogi i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na Małpim Gaju i budowa boiska do koszykówki ulicznej. Z kolei podczas pierwszej edycji najwięcej głosów uzyskały projekty: spotkania z piłką nożną, muzyczny park przy Strefie Aktywnego Wypoczynku, Małpi Gaj - plac zabaw przy ul. Kołobrzeskiej, poszerzenie Centralnego Placu Zabaw o sprzęty dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz rozszerzenie sieci stacji rowerowych o trzy nowe lokalizacje.

Tekst: Marzena Góra

Foto: 123rf