Hala sportowa w budowie

• Tv
Miasto z Wizją / 04.10.2019 / Komentarze
Inwestycję za 9 mln zł realizuje firma "Telmax". Finał robót w grudniu 2020 roku

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Obiekt "wyszedł" już z ziemi. Inwestycję za 9 mln zł realizuje firma "Telmax" z Człuchowa. Hala powinna być gotowa w grudniu przyszłego roku.

"Jedynka" jest jedyną podstawową placówką szkolną w Szczecinku, której uczniowie korzystają z wiekowej już sali gimnastycznej. To obiekt zbudowany pod koniec lat 20. ubiegłego stulecia, wpisany do rejestru zabytków.

O budowę nowego obiektu sportowego od kilku lat zabiegali mieszkańcy Szczecinka - radni Rady Miasta, nauczyciele i rodzice uczniów oraz sama młodzież.

- Chcemy tej inwestycji. Jest ona konieczna, bo "jedynka" ma olbrzymie tradycje sportowe i co najważniejsze sąsiaduje z obiektami sportowymi OSiR-u i basenem - powiedział wcześniej "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

Na terenie "jedynki" ma powstać docelowo sala sportowa o wymiarach 20 x 40 metrów plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. Sala będzie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Zakres opracowania obejmuje też adaptację obecnie istniejącej sali gimnastycznej na ciągi komunikacyjne. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

Jak będzie się prezentować nowy obiekt sportowy przy Palcu Wazów - zobaczycie na filmie.

Video: Miasto z Wizją

Montaż: Marzena Góra