Handel pod wiatą za złotówkę!

Miasto z Wizją / 17.06.2016 / Komentarze
Nowe zarządzenie burmistrza diametralnie zmienia opłaty za handel na targowisku pod wiatą. Pozostałe ceny bez zmian

W minionym tygodniu na naszych łamach pisaliśmy o trwającej od dwóch lat niechęci sprzedawców handlujących na szczecineckim targowisku do wystawiania swoich towarów pod nowo wybudowaną, nowoczesną wiatą (więcej na ten temat w artykule „Na rynku tłumy, a pod wiata wciąż pusto” http://miastozwizja.pl/na-rynku-tlumy-pod-wiata-wciaz-pusto). Okazało się, że nasz artykuł stał się niejako impulsem do wprowadzenia zmian, dzięki którym być może handlarze zmienią swoje nastawienie i przeniosą się pod dach nowego obiektu.

Przypomnijmy. Dokładnie 11 lipca 2014 r. zmodernizowane targowisko miejskie zostało oficjalne otwarte i oddane do użytku. Tym samym sprzedawcy zamiast starych i zniszczonych pawilonów, otrzymali do swojej dyspozycji całkowicie nowy obiekt, z zadaszeniem oraz nowymi stanowiskami dla handlujących. Szybko okazało się jednak, że większości osób zadaszona wiata nie przypadła do gustu, a cały handel „przeniósł” się przed nowo wybudowany obiekt. Taki stan trwa do dziś.

Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie sytuacja ta całkowicie się zmieni. Powód? Dziś (16.06) ukazało się najnowsze zarządzenie burmistrza, którego treść diametralnie zmienia obowiązujące dotychczas stawki opłat, jakie sprzedawcy są zobowiązani uiszczać w zamian za możliwość sprzedaży swoich towarów. Jednak ponad 90 proc. obniżka cen dotyczy jedynie stołów znajdujących się pod wiatą.

Dotychczas stawki za handel „pod dachem” wynosiły za stół o długości 150 cm – 15 zł, natomiast za stół o długości 230 cm – 25 zł. W myśl nowego rozporządzenia teraz za każdy ze stołów, niezależnie od jego długości, sprzedawcy zapłacą symboliczną złotówkę. Nowe stawki zaczną obowiązywać już w przyszły wtorek, 21 czerwca.

Dodajmy, że pozostałe stawki pozostaną bez zmian i wynoszą: za zajęcie miejsca na zewnątrz i handlowanie z ziemi, stolika w wyznaczonym miejscu do 2,50 m – 5,00 zł, plus za każdy dodatkowy metr - 2,00 zł; za zajęcie stołu na zewnątrz o długości 250 cm - 12,00zł, natomiast handel z samochodu osobowego – 15 zł, a z samochodu ciężarowego – 30 zł.

Czy wyjątkowo korzystna cena za handel pod wiatą skusi sprzedawców i zdecydują się oni na przeniesienie stanowisk pod dach obiektu? O tym przekonamy się najpewniej w ciągu najbliższych tygodni.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk