Hausmesse 2019 – Targi innowacji

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.06.2019 / Komentarze
Nowy inwestor w Szczecinku i wizyta kontrahentów z całej Europy

Od poniedziałku do czwartku (10-13.06) Kronospan Design Center - jak co roku - zapełni się gośćmi z całej Europy. Podczas dziesiątej edycji międzynarodowych targów Hausmesse, organizowanych przez Kronospan, eksperci z branży przemysłu drzewnego i budownictwa wymienią się doświadczeniami oraz poznają innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Targi Hausmesse to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych Szczecinka. Kronospan Design Center (KDC) jest miejscem, w którym inwestorzy i profesjonaliści branż: drzewnej i meblarskiej dzielą się pomysłami i znajdują inspirację dla nowych projektów. Uczestnicy tegorocznej edycji targów, na które zostali zaproszeni także przedstawiciele władz, Kościoła, mediów, wielu instytucji oraz leśnicy, poznają nowości produktowe oraz innowacyjne produkty i technologie, wprowadzone przez Kronospan. Przedsiębiorcy będą mieli także możliwość zaprezentowania własnej oferty. Goście zwiedzą także hale ekspozycyjne KDC z pokazowym domem przesuwnym, wyposażonym i wybudowanym z najwyższej jakości materiałów Kronospan.
Rok temu najważniejszymi wydarzeniami, towarzyszącymi targom, było otwarcie nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Kronospan oraz budynku nowego, przyzakładowego, integracyjnego przedszkola Kronospanu.

W tym roku - 12 czerwca - clou programu będzie uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod budowę kolejnej hali Szczecineckiego Klastra Meblowego oraz podpisanie umowy z nowymi uczestnikami klastra. Bezpieczny obiekt o powierzchni 35 tys. m2 z pełną infrastrukturą przeciwpożarową, tryskaczową itp. stanie tuż obok hali, w której produkcję prowadzą już m.in. ABO, Tvilum i BHK. Nowa hala zostanie oddana do użytku w przyszłym roku. Będzie mieć możliwość podziału na sekcje, w zależności od potrzeb firm, które będą prowadzić tu produkcję.

Specjalnym punktem programu będzie panel dyskusyjny na temat gospodarki odpadami. W czasie targów będą także miały miejsce spotkania biznesowe oraz prezentacje Strefy Płyt – sprzedażowej sieci Kronospan, liczącej już 113 punktów w całej Polsce.

W czwartek, 13 czerwca odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu KRONODESIGN DZIECIOM, w wyniku którego jedno z mieleckich przedszkoli otrzyma meble, wykonane z płyt Kronospan, a zaprojektowane przez studentów i absolwentów Politechniki Rzeszowskiej.

Targom Hausmesse tradycyjnie już będą towarzyszyć liczne atrakcje, jak nieformalne spotkania czy koncerty. Dobra atmosfera, o którą dba Kronospan, sprzyja nawiązywaniu nowych i podtrzymywaniu istniejących, dobrych relacji biznesowych. 

Sukces wcześniejszych edycji Hausmesse pokazuje, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w regionie. Targi pomagają w rozwoju przedsiębiorstw, wpływają także na dobrostan mieszkańców naszego miasta i województwa. W rejonie szczecineckim nie istnieje bowiem inna platforma wymiany pomysłów, doświadczeń i technologii, która miałaby tak duże, stymulujące znaczenie dla gospodarki.

Tekst i foto: Beata Rafalo - rzecznik prasowy firmy Kronospan

Wideo: Miasto z Wizją - Hausmesse 2018