Idzie wiosna, Szczecinek w budowie

Miasto z Wizją / 13.03.2018 / Komentarze
Pomost, sala sportowa, ulice i drogi, ścieżki rowerowe, a na deser wyciąg narciarski

To, że wiosną trwają bądź rozpoczynają się nowe, także duże inwestycje, to już niemal od lat rodzima tradycja nad Trzesieckiem. Nie inaczej jest w tym roku. Choć do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze kilka dni, prace na wielu budowach trwają w najlepsze.

Trwa przebudowa ciąg komunikacyjnego Plac Wolności - ul. Bartoszewskiego. Finalizacja robót niebawem.

Dobiega końca budowa piętrowego pomostu przy zamku Książąt Pomorskich na jeziorze Trzesiecko. Trzeba przyznać, że widok z wyższej kondygnacji wodnej budowli zapiera dech w piersiach.

Przy Szkole Podstawowej nr 6 trwa budowa sali gimnastycznej. Nie ustają prace przy budowie sieci ścieżek rowerowych. Modernizowane jest oświetlenie szczecineckich ulic. Niebawem nowoczesne energooszczędne lamy rozświetlą mrok w kolejnych 14 miejscach Szczecinka. Wraz z wiosną ruszą prace nad budową kolejnych półpodziemnych gniazd na odpady komunalne.

Od lat wiosna przynosi moc inwestycji drogowych. Niebawem rozpoczną się prace nad przebudową ul. Ogrodowej oraz ciągu komunikacyjnego ul. Wilczkowska - Żeglarska (droga leśna nr 8 do zjazdu na Mysią Wyspę).

To nie wszystko. Powiat wybrał już wykonawcę przebudowy ulic Trzesieckiej i Wilczkowskiej oraz sposobi się do wyremontowania ul. Koszalińskiej na odcinku od ul. Myśliwskiej do ronda w ciągu DK11.

Do tego nie możemy zapominać o największej w historii Szczecinka inwestycji, czyli budowy wschodniego obejścia miasta w ciągu drogi ekspresowej S11.

Dodatkowo inne drogowe inwestycje są na etapie projektowania, jak choćby budowa łącznika ul. Polnej z ul. Kołobrzeską wraz z budową ronda przy zjeździe na osiedle i do marketów.

Miasto projektuje też najbardziej spektakularną inwestycje tego roku, czyli budowę wyciągu narciarskiego na Górce Rynkowej. Trwają prace nad dokumentacją projektową budowy nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz Centralnego Placu Zabaw dla dzieci.

Niebawem (po pomyślnym rozstrzygnięciu przetargu) powinny ruszyć prace nad głęboką termomodernizacją budynków przy ul. Winnicznej, Emilii Plater i Armii Krajowej.

Trwają prace nad porządkowaniem Lasku Komunalnego, Strefa Aktywnego Wypoczynku przy os. Kopernika doczeka się nowych nasadzeń, a Komunikacja Miejska elektrycznych autobusów i systemu wypożyczalni rowerów miejskich.

W Szczecinku buduje nie tylko miasto i powiat (kończą się roboty przy budowie stadionu lekkoatletycznego na Świątkach), ale również prywatni inwestorzy. Przy ul. Polnej, Wyścigowej i na osiedlu Kopernika powstają nowe wielorodzinne budynki mieszkalne.

Praktycznie finiszują prace przy budowie nowego Manhattanu. Tam z kolei inwestuje firma "Zymex". Budynek mieszkalny chce też budować Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Nowy obiekt stanie przy ul. Karlińskiej.

Długo by jeszcze wymieniać. Niebawem rozpocznie się (bądź już trwa) wiele mniejszych inwestycji, jak choćby remonty dróg nieutwardzonych, czy inne prace remontowo- budowlane prowadzone np. na chodnikach.

Reasumując: W tegorocznym budżecie miasta na inwestycje (wraz ze środkami zewnętrznymi) miast planuje wydać blisko 21 mln zł. Niewykluczone jednak, że kwota będzie wyższa.