Imprezowe lato w Szczecinku

Miasto z Wizją / 04.07.2021 / Komentarze
Art Piknik, Materiafest, Festiwal Balonowy, koncerty i liczne wydarzenia dla najmłodszych i tych nieco starszych

Każdego roku mieszkańcy Szczecinka mogli liczyć na szereg różnego rodzaju imprez i kulturalnych wydarzeń, które odbywały się w naszym mieście. Zazwyczaj te większe, plenerowe rozpoczynały się wiosną i trwały aż do jesieni. Jednak w minionym roku z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego wiele imprez musiało zostać odwołanych. Nie odbyły się zarówno to większe, cykliczne wydarzenia, ale także mniejsze inicjatywy musiały zostać odłożone w czasie. Wszystko jednak wskazuje na to, że  - jeżeli sytuacja związana z koronawirusem nie ulegnie pogorszeniu – w tym roku będziemy mogli spotkać się w szerszym gronie, wziąć udział w kilku większych eventach i wspólnie bawić.

- Szczecinek jest bardzo atrakcyjny jeżeli chodzi o walory przyrodnicze i turystyczne – mówi Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. - Natomiast żeby jeszcze bardziej wypromować i pokazać nasze miasto, SAPiK stara się uatrakcyjnić to wydarzeniami. Wydarzeniami głównie kulturalnymi. Staramy się, aby w każdy weekend w Szczecinku coś się działo. W tym roku zapraszam szczególnie na kilka wydarzeń.

Pierwsza duża impreza w naszym mieście odbędzie się już w ten weekend. Mowa oczywiście o festiwalu balonowym, który rozpocznie się w sobotę, 3 lipca i potrwa do niedzieli, 4 lipca. Pierwsze starty balonów będą miały miejsce w sobotni wieczór. Z kolei bardzo późnym wieczorem rozpocznie się chyba jeden z najbardziej lubianych i widowiskowych elementów corocznej imprezy - nocna gala balonów, która połączona zostanie z pokazem laserów. Zwieńczeniem tegorocznej imprezy będzie niedzielny konkurs FLY IN, który odbywać się będzie nad wodą naszego jeziora Trzesiecko.

To jednak nie jedyne duże wydarzenia, która zorganizowane zostaną tego lata w Szczecinku. Jakie inne atrakcje i imprezy czekają mieszkańców i turystów?

- Bardzo nas to cieszy, że możemy przygotować kolejną odsłonę Art Pikniku, na której wystąpi Krzysztof Zalewski oraz zespół Łąki Łan – kontynuuje nasz rozmówca. - Przygotowujemy się i pracujemy bardzo intensywnie nad imprezą na placu koncertowym, która prawdopodobnie odbędzie się w sierpniu. Wspólnie z Lasami Państwowymi zapraszamy także na wydarzenie pod nazwą „Dary lasu”. Z kolei razem z zespołem Materia i firmą, która powadzi gastronomie na Mysiej Wyspie zaprosimy na kolejna odsłonę Materiafest właśnie na Mysiej Wyspie. Będzie to też duże wydarznie muzyczne.

- Tych wydarzeń nie zabraknie. Będziemy jeszcze powoli dokładać kolejne imprezy do naszego kalendarza. Natomiast ten  rok jest na tyle specyficzny, że ten plan powstaje niejako w trakcie realizacji. Na pewno zorganizujemy jeszcze piknik rodzinny dla dzieci z dmuchańcami. Przygotujemy również wspólnie ze SzLOT-em festiwal smaków związany z jeziorami, czyli Fiestę Rybną. Także proszę śledzić naszą stronę internetową i media społecznościowe. Będziemy się starać, aby tych wydarzeń było jak najwięcej. O konkretach będziemy mogli mówić może już za kilka dni. Będziemy starali się jak najszybciej informować mieszkańców i turystów o tym, co będzie się działo w Szczecinku – dodaje Kamil Klimek. /zr/