Internetowe licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Miasto z Wizją / 12.01.2021 / Komentarze
Każdy może także dorzucić swój grosz do wirtualnej skarbonki

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 29 kwesty, która odbędzie się 31 stycznia. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Gramy z głową! Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy".

Jednak zbliżający się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowanie będzie różnił się od tych z lat poprzednich. To za sprawą trwającego stanu zagrożenia epidemiologicznego. Aby uniknąć narażania mieszkańców na potencjalne ryzyko zarażenia organizatorzy postanowili w tym roku zrezygnować z tradycyjnej imprezy w kinie. Nie oznacza to jednak, że licytacje się nie odbędą. Wręcz przeciwnie. Jednak charytatywne aukcje tym razem będą odbywały się online, a każda osoba zainteresowana zakupem danego przedmiotu i wsparcia Wielkiej Orkiestry będzie mogła wziąć w nich udział siedząc w swoim domu.

Oficjalny profil Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już wystartował na portalu Allegro Oznacza to, że każdy, kto chciałby wesprzeć tegoroczną zbiórkę, może to zrobić bez wychodzenia z domu. Wszystkie bieżące aukcje możemy znaleźć TUTAJ. Wystarczy tylko zalogować się na swoje konto w serwisie Allegro, znaleźć interesująca nas aukcję i wziąć udział w licytacji.

Ponadto każdy może także dorzucić swoją cegiełkę do tegorocznej „wirtualnej skarbonki”. Można to zrobić TUTAJ

Foto: WOŚP

/zr/