IV Bieg Przełajowy „Czarno to widzę”, czyli Ćwierćmaraton Komandosa

• Tv
Miasto z Wizją / 16.01.2018 / Komentarze
Redakcja "Miasto z Wizją" i "Dzień Dobry Szczecinek" objęła nad imprezą patronat medialny

W sobotę 20 stycznia 2018 r. w Czarnem odbędzie się super ekstremalny bieg. Śmiałkowie, głównie żołnierze jednostek bojowych Wojska Polskiego, ale nie tylko żołnierze, również przedstawiciele innych służb mundurowych, także ze Szczecinka, którzy postanowili stanąć na starcie tego biegu, zmierzą się z ponad 10,5-kilometrową trasą przebiegającą m.in. przez bezdroża czarneńskiego poligonu wojskowego.

Sęk w tym, że w czasie morderczego morderczego dystansu terenowego "towarzyszyć" im będzie pełne umundurowanie (żadnych adidasów, itp., tylko obuwie używane przez żołnierzy na polu walki) oraz… 10 kg plecak. Musi mieć go każdy uczestnik Biegu Komandosa.

W organizację imprezy zaangażowały się niemal wszystkie instytucje Miasta Czarne, w tym miejscowa jednostka wojskowa, OSP, szkoły, Zakład Karny, UKS Champion, Czarneńskie Centrum Kultury, Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie, czy też Nadleśnictwo Czarnobór oraz zawodnicy Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" z Lublińca, Czarne, czyli 1 Pułku Specjalnego Komandosów - elitarnej jednostki bojowej WP.

Miło nam donieść, że jednym z patronów medialnych imprezy jest Redakcja Portalu Informacyjnego "Miasto z Wizją" oraz Gazety "Dzień Dobry Szczecinek".

Zapisy do biegu są już zamknięte - lista startowa liczy 539 śmiałków. Znajdujemy na niej m.in. żołnierzy z 7 Brygady Obrony Wybrzeża, 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, 6 batalionu powietrzno - desantowego, 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów w Złocieńcu czy też 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Ale nie tylko żołnierze staną na starcie Ćwierćmaratonu Komandosa. Będą też policjanci, funkcjonariusze miejscowego Zakładu Karnego i wielu Straży Miejskich, strażacy zawodowi i druhowie OSP.

Pełna nazwa imprezy to: IV Bieg Przełajowy o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku „Czarno to widzę", czyli Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto/video: Andrzej Remus - Miasto z Wizją - relacja z 3 edycji "Komandosa" - styczeń 2017 r.

Plakat: Organizatorzy