IX Art Piknik pełen wrażeń i emocji

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 03.08.2022 / Komentarze
Szczecineckie święto muzyki, kultury i sztuki - przeżyjmy to jeszcze raz

Z każdą kolejną edycją (w tym roku była to już dziewiąta) Szczecinecki Art Piknik Festival stale się rozrasta, skupiając wokół siebie coraz to nowych artystów, jednocześnie ponowienie przyciągając nad Trzesiecko tych, którzy odwiedzili nas w latach ubiegłych. Tak było i tym razem. Także forma tej kilkudniowej imprezy nabiera coraz większych rozmachów.

Docenili to mieszkańcy Szczecinka, którzy wybierając projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 oddali głosy na artpiknikową imprezę, przeznaczają zarazem na jej organizacje blisko 200 tys. zł.  

Tegoroczny Art Piknik - szczecineckie święto kultury, sztuki i muzyki rozpoczęło się w miniony weekend tradycyjnym performance przy byłym Klubie Muzycznym Hi-Hat oraz wernisażem malarstwa Łuksza Milaka-Kalinowskiego w Galerii Zamku Książąt Pomorskich  

Później było już tylko bardziej imponująco - koncerty, m.in. Marii Peszek, teatry, wystawy, wernisaże i afterparty.

Reasumując: IX Art Piknik przeszedł już do historii i z pewnością na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Szczecinka. To zasługa nie tylko artystów goszczących nad Trzesieckiem, ale również tych, którzy wytrwale, w pocie czoła pracowali nad realizacją artpiknikowego harmonogramu, m.in. pracowników Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz pomysłodawcy imprezy Rafała Staniszewskiego.

Tegoroczny Art Piknik relacjonowaliśmy dla Państwa dzień po dniu dzięki uprzejmości jego uczestników. O wydarzeniach szczecineckiego święta kultury, sztuki i muzyki w postach na:

https://www.facebook.com/miastozwizja.szczecinek/

Tekst i kolaż zdjęć: Sławomir Włodarczyk

Foto: https://www.facebook.com/fotourbaniak