Jak to się robi w Szczecinku

Miasto z Wizją / 12.02.2018 / Komentarze
"Wiadomości Wędkarskie": Pozostaje tylko mieć nadzieję, że władze innych miast wyciągną wnioski z tego szczególnego "szczecineckiego eksperymentu"

"Jak to się robi w Szczecinku", to tytuł obszernego artykułu, który ukazał się w najnowszym (marcowym) numerze najstarszego polskiego periodyku wędkarskiego - wydawnictwa PZW - "Wiadomości Wędkarskich"

Autor tekstu red. Marek Kluczek podkreśla pionierskie w skali kraju podejście szczecineckiego samorządu do tematyki zagospodarowania związanych z miastem jezior. W materiale przeczytać możemy m.in. o programie rewitalizacji Trzesiecka, zarybieniach szczecineckich akwenów, wzorcowej współpracy z PZW oraz powołaniu Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

- W swych działaniach miasto nie zapomina o wędkarzach - czytamy m.in. w artykule. - Koło PZW "Jesiotr" zrzesza aż 1200 wędkarzy. Nic dziwnego, że miasto przekazało wędkarzom specjalnie dla nich wybudowaną stanicę.

- Przykład Szczecinka świadczy, że samorządowcy są w stanie zadbać o jakość wód leżących na administrowanym przez nich terenie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że władze innych miast wyciągną wnioski z tego szczególnego "szczecineckiego eksperymentu".

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: SAPiK