Jest bezpieczniej, ale nie na drogach

Miasto z Wizją / 01.02.2017 / Komentarze
Roczna odprawa szczecineckich policjantów

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wziął udział w odprawie rocznej, podczas której podsumowywano efekty pracy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Jak spisywali się nasi mundurowi w minionych 12 miesiącach?

Z prezentacji przedstawionej przez komendanta podinspektora Andrzeja Dziemianko jednoznacznie wynikało, że poziom bezpieczeństwa w naszym mieście już w latach poprzednich był wysoki, a dzięki pracy mundurowych w wielu aspektach jeszcze się poprawił.

– To był dla naszej jednostki dobry rok. Dziękuję policjantom za ich zaangażowanie – podsumowywał oficer.

W podobnym tonie wypowiadał się starosta Krzysztof Lis i insp. Piotr Ostrowski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

- Ja także jestem bardzo zadowolony z poziomu bezpieczeństwa w Szczecinku. Wpływa ono nie tylko na jakość życia naszych mieszkańców, ale także na decyzje potencjalnych inwestorów, którzy chcą tworzyć tu miejsca pracy – komentował burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

– Trzeba jednak pamiętać, że na bezpieczeństwo szczecinecczan składa się także praca Straży Miejskiej. Szkoda, że jej rola została pominięta w przygotowanej prezentacji. Mam jednak nadzieję, że współpraca policji i straży będzie układała się coraz lepiej. A pragnę przypomnieć, że miasto, co roku na utrzymanie municypalnych wydaje 2,7 mln zł. Pieniądze te przeznaczone są nie tylko na etaty strażników, ale także na utrzymanie monitoringu, który jest bardzo ważnym elementem utrzymania porządku w Szczecinku.

Burmistrz zapowiedział także spore inwestycje w przebudowę układu komunikacyjnego w centrum miasta. Na skrzyżowaniu ul. Jeziornej i Kościuszki oraz Parkowej i Ordona powstaną ronda.

– To powinno poprawić komfort jazdy, a także zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. A przecież, jak pokazują choćby przedstawione dzisiaj statystyki liczba kolizji i wypadków w ostatnim roku znacznie się zwiększyła. W moim odczuciu ma to bezpośredni związek z likwidacją fotoradarów Straży Miejskiej. Był to niezwykle ważne element prewencyjny - podkreślił burmistrz.

Bezpieczeństwo na naszych drogach powinna poprawić też obwodnica Szczecinka. Pierwsza łopata na placu budowy ma zostać wbita w ziemię już wczesną wiosną.

Tekst i foto: Mateusz Ludewicz