To już ostatnie dni wiaduktu na Bugno

Miasto z Wizją / 11.09.2017 / Komentarze
Kierowcy objazdem na Koszalin, piesi przez tory, utrudnienia przez rok

Budowniczowie szczecineckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11 jeszcze we wrześniu rozpoczną rozbiórkę wiaduktu nad torami na Bugno. Do tej operacji wykonawca inwestycji - firma "Eurovia" przygotowywała się już w wakacje. Wpierw jednak trzeba było wykonać prace pomocnicze, m.in. zlikwidować kolizje energetyczne i przełożyć media. Teraz przyszedł czas na realizację inwestycji. Pisaliśmy o tym m.in. w artykule: "Wiadukt na Bugno do rozbiórki", w rozmowie z wiceburmistrzem Danielem Rakiem

Po wyburzeniu wiaduktu rozpocznie się budowa węzła, który połączy obwodnicę z ul. Bugno. Powstanie też nowy, znacznie dłuższy od obecnego, wiadukt. "Pomocnicza" inwestycja powinna zostać zwieńczona jesienią przyszłego roku.

To dość długi czas przerw w "prostej" przeprawie w kierunku na Bugno, Gałowo, Trzcinno czy Spore. Nic dziwnego, że trzeba temu zaradzić.

- Firma "Eurovia Polska", która prowadzi inwestycję budowy obwodnicy S11 zorganizuje objazd - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz D. Rak. - Kierowcy pojadą ulicą Koszalińską, aż za wiadukt w kierunku Koszalina i skręcą w prawo w starą drogę biegnącą przed laty na Koszalin. Utrudnienia będą spore, bo ta droga jest częściowo asfaltowa, częściowo pokryta betonowymi płytami. Z kolei piesi i rowerzyści będą mogli pokonać tory na szlaku kolejowym Szczecinek - Białogard specjalną kładką, która niebawem zostanie zbudowana koło budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Utrudnienia potrwają do czasu budowy nowego wiaduktu i "wplecenia" go w ciąg obwodnicy.