Kalendarz imprez na 2018 rok pęka w szwach

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.01.2018 / Komentarze
Jerzy Hardie-Douglas: Różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych - jak co roku - będzie bardzo dużo

W tym roku – podobnie jak w poprzednich latach - zdecydowanie nie będziemy mogli narzekać na brak atrakcji. Ci, którzy zawsze chętnie uczestniczą w miejskich imprezach z całą pewnością będą mieli w czym wybierać – od licznych wydarzeń sportowych, poprzez te kulturalne, a na sporej dawce dobrej muzyki kończąc. Planowanych w 2018 roku imprez nie sposób wymienić jednym tchem. Część z nich, to kolejne odsłony ubiegłorocznych edycji różnych przedsięwzięć. Czeka nas jednak także kilka nowych propozycji.

- Tych wydarzeń jak co roku będzie bardzo dużo – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Już w styczniu czeka nas kolejna odsłona Met Opery. Cały sezon będzie trwał do 28 kwietnia i w jego trakcie będziemy mogli zobaczyć dużo różnych premier, na które wszystkich zwolenników opery serdecznie zapraszam. Również w styczniu odbędzie się koncert Małgorzaty Ostrowskiej. Tej artystki chyba nie muszę rekomendować. Szczecinecczanka, która jest znana w całej Polsce. Na szczęście ostatnio nas dosyć często odwiedza, z czego bardzo się cieszę.

Kolejne miesiące również przyniosą nam sporo ciekawych propozycji. Wśród nich warto wymienić chociażby karnawałowy koncert Małej filharmonii, spektakl „Przekręt” Teatru Capitol, monodram Hanny Śleszyńskiej „Kobieta pierwotna”, a także koncert Kamila Bednarka. Sporo atrakcji czeka nas także podczas nadchodzących wakacji.

- W te wakacje w Szczecinku po raz pierwszy będzie organizowana cotygodniowa dyskoteka na plaży, która będzie czynna przez cały lipiec oraz sierpień. Ponadto w Lipcu odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Gry Miejskiej, jak również festiwal folkowy – kontynuuje nasz rozmówca. - Na pewno tym, na co fani muzyki czekają co roku, jest Art Piknik. Odbędzie się on w dniach 20-21 lipiec. Również tym razem odwiedzi nas kolejna sława jeśli chodzi o jazz. Będzie to Trio Wojciecha Karolaka. Wkrótce poznamy kolejną gwiazdę, która weźmie udział w tej imprezie. Z kolei 27 lipca na placu koncertowym zorganizowany zostanie duży koncert. W Szczecinku wystąpi Beata Kozidrak i zespół Bajm.

To oczywiście jeszcze nie koniec letnich atrakcji. Jak co roku odbędzie się Dixie rajd Old Mobile, zlot militarny „Gąsienice i podkowy” oraz wyczekiwany przez wszystkich fanów cięższych brzmień festiwal Materiafest.

W 2018 roku czeka nas także mnóstwo wydarzeń sportowych. Jedną ze sztandarowych imprez będzie oczywiście kolejny Bieg Osińskiego, który zaplanowany został na 22 kwietnia. Ruszyły już także zapisy.

- Na początku czerwca po raz drugi odbędą się zawody spinningowe dla osób niepełnosprawnych. Z kolei od 14 czerwca do 15 lipca wielka frajda dla wszystkich kibiców – na terenie przy zamku  otworzymy ogródek kibica. Będziemy mogli wspólnie obserwować zmagania piłkarzy na mistrzostwach świata. W lipcu odbędzie się także Festiwal Balonowy Memoriał Kurta Hummela, a także Międzynarodowy Turniej Szermierczy im. Adama Papee. Na początku sierpnia zorganizowany zostanie także Szczecinecki Weekend Biegowy oraz maraton rowerowy. To jest tylko czubek góry lodowej, ponieważ tych wydarzeń będzie zdecydowanie więcej. Planowane są także m.in. międzynarodowe zawody piłkarskie. Na pewno będzie się bardzo dużo działo – dodaje burmistrz.

Tekst: Marzena Góra
Foto: epa info