Kamienica przy ul. Kościuszki zmienia właściciela

Miasto z Wizją / 27.10.2016 / Komentarze
Budynek zostanie sprzedany za 800 tys. zł

Kilka tygodni temu Szpital w Szczecinku ogłosił przetarg na zbycie budynku zlokalizowanego przy ul. Kościuszki, gdzie obecnie mieści się apteka. Nieruchomość gruntowa o pow. 0,0363 ha znalazła już nowego nabywcę. W drodze pisemnego przetargu wybrano ofertę złożoną przez Waldemara Wieczorka, który dotychczas prowadził aptekę we wspomnianej kamienicy.

W toku postępowania przetargowego na zbycie budynku wadium wpłaciło czterech potencjalnych nabywców. Ostatecznie wpłynęły trzy oferty ofertowe, z czego dwie z nich zostały dopuszczone do przetargu. Jedna z nich złożona została przez inwestora z Sępólna Krajeńskiego i opiewała na kwotę 510 tys. zł. Drugą ofertę – na kwotę 800 tys. zł - złożył właściciel apteki mieszczącej się na terenie nieruchomości.

Dodajmy, że do przetargu stanęła także firma Sobol Health Center, która za wspomniany budynek zaoferowała zawrotną kwotę 2,5 mln zł. Jednak oferent, jak widać mocno zainteresowany zakupem kamienicy, nie wywiązał się z warunków przetargu. Firma Sobol wadium wpłaciła już po terminie. Dodatkowo jego wysokość nie spełniała wymagań – zamiast 35 tys. wpłacono zaledwie… 350 zł. Tym samym oferta ta nie została dopuszczona do przetargu.

Ostatecznie nowym właścicielem budynku zostanie przedsiębiorca Waldemar Wieczorek. Wszystko zatem wskazuje na to, że przyszpitalna apteka wciąż będzie funkcjonowała na parterze wspomnianej nieruchomości.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Szpital w Szczecinku