Karmimy Psiaki 2018

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.03.2018 / Komentarze
Akcja pod patronatem Burmistrza Szczecinka

"Karmimy Psiaki" to największa w Polsce akcja pomocy bezdomnym zwierzętom. Właśnie ruszyła kolejna - czwarta edycja przedsięwzięcia. Patronat nad akcją objął burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

W ramach inicjatywy od 2011 r. stałą opieką objętych zostało 16 schronisk w całej Polsce, w tym placówka w Szczecinku, pomoc otrzymało 58 fundacji oraz schronisk.

W ramach wsparcia Karmimy Psiaki przekazano blisko 30 tys. kg karmy, adoptowano 751 zwierząt, a w organizowanych przez nich akcjach edukacyjnych wzięło udział ponad 342 tys. osób. Teraz akcja obejmie pomocą zupełnie nowe placówki w całej Polsce i jeszcze bardziej zaangażuje się w pomoc bezdomnym kociakom.

Od tego roku pod opieką akcji znalazły się zupełnie nowe schroniska z terenu całej Polski. Stałą pomoc otrzymają placówki nie tylko w Szczecinku, ale też w: Wysokiej Strzyżowskiej, Warszawie, Tarnowskich Górach, Głownie, Sandomierzu, Puławach, Starogardzie Gdańskim, Sokołowie Podlaskim, Kołobrzegu, Boguszycach Małych, Racławicach, Korabiewicach, Zielonej Górze, Olszynie i Łomiankach.
 Cele akcji pozostają te same: KARMA, ADOPCJA, EDUKACJA. Przedsięwzięcie ma na celu eliminację bezdomności zwierząt  przez pomoc w poszukiwaniu domu zwierzakom, popularyzację odpowiedzialnej adopcji oraz finansowe wsparcie mniejszych schronisk i fundacji.

Jak efektywnie pomagać bezdomnym zwierzętom?
 Profesjonalizm, kreatywne rozwiązania i nowoczesne narzędzia, które pozwalają "pomagać przy okazji" oraz efekty - właśnie na to akcja Karmimy Psiaki stawia w swoich działaniach. To, co wyróżnia ten projekt spośród innych akcji dobroczynnych to umiejętne wykorzystanie  nowoczesnych technologii ICT.  Narzędzia do pomagania można znaleźć na stronie: https://www.karmimypsiaki.pl/narzedzia

Fundacja w ramach akcji Karmimy Psiaki prowadzi Internetowy Sklep Karmimy Psiaki z artykułami dla psów i kotów, z którego 100 proc. zysku przekazywane jest na rzecz bezdomnych psów oraz kotów.

Od niedawna Karmimy Psiaki można wspierać na platformie crowdfundingowej Patronite.

Organizatorzy w ciągu 3 miesięcy chcą uzbierać pieniądze na zakup karmy dla 1 000 Psiaków i Kociaków. Równolegle prowadzą zbiórkę na zakup ocieplonych bud do schronisk oraz na kampanię przeciwko przemocy  wobec zwierząt.

Info: Mateusz Ludewicz - rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk

Foto: Organizatorzy