Kiedy ligowcy wrócą na boiska?

Miasto z Wizją / 20.05.2020 / Komentarze
Decyzje piłkarskiego związku - MKP rozpocznie walkę o ligowe punkty w lipcu

Jak już informowaliśmy, decyzją Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej rozgrywki piłkarskie w IV lidze i w niższych klasach, z uwagi na epidemię wirusa zostały zakończone.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Awans do wyższej klasy rozgrywkowej zajęły zespoły plasujące sie na miejscu lidera - w chwili zakończenia rozgrywek. Kolejną ważną decyzją jest brak spadków. Oznacza to, że w sezonie 2020/2021 ligi będą grały w większych grupach. Również IV liga: awans do III ligi Flota Świnoujście, awans z klas okręgowych: Mechanik Bobolice, Wieża Postomino, Polonia Płoty i Biali Sądów. Niewykluczone jednak, że część zespołów, z uwagi na trudną sytuację finansową nie wznowi rozgrywek w nowym sezonie.

Zarząd ZZPN przyjął wstępny harmonogram sezonu 2020/21. Według ramowego terminarza rozgrywek IV liga rozpocznie sezon w weekend 18-19 lipca. Dwa tygodnie później wystartują niższe ligi. Z kolei pierwsza runda Pucharu Polski ZZPN zaplanowana jest na 15 sierpnia.

- Wszystkie terminy są obecnie wirtualne. Podajemy je, żeby kluby mogły odpowiednio zaplanować przygotowania do nowego sezonu. Start nowego sezonu uzależniony będzie od sytuacji epidemicznej – zaznaczył prezes ZZPN Jan Bednarek.

Jeżeli chodzi o Puchar Polski sezonu 2019/2020 to rozgrywki zostaną dokończone tylko w przypadku, gdy rząd, w ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, zezwoli na rozgrywanie spotkań w niższych ligach. Terminy kolejnych rund Pucharu Polski ZZPN zaplanowano na: 20 czerwca, 27 czerwca, 4 lipca i 11 lipca.