Klątwa Pomorskiej Czarownicy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 24.05.2024 / Komentarze
Szczecineccy leśnicy zapraszają do zabawy

Chcecie poznać nieznane historie i legendy? Marzycie o zostaniu bohaterem niekończącej się przygody? Lubicie rodzinne wycieczki do lasu? Zatem jest to idealna okazja do zaplanowania przyrodniczej wyprawy z questem.

Co to jest QUESTING?

To zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek. Polega ona na pokonaniu szlaku za pomocą wskazówek zawartych w tekście questu, a zwieńczeniem każdej przygody jest odnalezienie skarbu. Uczestnik questingu zostaje poszukiwaczem, a jego celem jest odkrycie tajemnic lasu, ciekawych okazów przyrodniczych, zapomnianych historii czy bogactwa kulturowego. Dodatkowo można zdobyć nowe umiejętności, jak choćby selekcja informacji, wyszukiwanie szczegółów, orientacja w terenie.

W queście znajdują się rebusy, zagadki oraz szyfry, które pozwolą Wam dotrzeć do ukrytej niespodzianki. Nadleśnictwo Szczecinek, Lasy Państwowe opracowało quest rowerowy "Klątwa Pomorskiej Czarownicy", który wiedzie malowniczymi szlakami naszego regionu!

Nie czekajcie, pobierzcie ulotkę ze strony: www.szczecinek.lasy.gov.pl/questy-wyprawa-po-skarb i ruszajcie na trasę!

Pod tym linkiem znajdziecie łącznie 10 questów - osiem pieszych, jeden rowerowy i jeden kajakowy. Bohaterowie wszystkich przygotowanych opowieści to niebanalni narratorzy, którzy będą Wam towarzyszyć podczas wypraw!

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku Miasto Szczecinek Powiat Szczecinek Pojezierze Drawskie Pomorze Zachodnie Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (ZROT) SAPiK OSIR Szczecinek #PomorzeZachodnie

Informacje o questingu pochodzą ze strony: www.szczecinek.lasy.gov

Info, wideo: SzLOT

Foto: SAPiK