Kolarze też mają swój maraton!

Miasto z Wizją / 08.09.2016 / Komentarze
Na super imprezę zaprasza Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek

W pierwszy weekend sierpnia w Szczecinku odbyła się super impreza - Weekend Biegowy. "Gwoździem" programu był maraton wokół jeziora Trzesiecko.

Biegaczom pozazdrościli miłośnicy jednośladów skupieni w Stowarzyszeniu Rowerowy Szczecinek. Kolarze też szykują nie lada atrakcję - Szczecinecki Maraton MTB 2016. Impreza będzie miała miejsce w niedzielę 11 września br.

Jak poinformowali nas organizatorzy, w kolarskim maratonie mogą wystartować nie tylko zawodowcy, ale też amatorzy. Wyścigi będą dwa: Mega Maraton na dystansie 70 km oraz Mini Maraton na dystansie 35 km. Start i meta zostaną zlokalizowane na Placu Koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej w sąsiedztwie osiedla Zachód.

Uczestnicy maratonu będą mieli, co podziwiać, bowiem organizatorzy wytyczyli trasę maratonów prowadzącą przez były poligon jednostek Garnizonu Szczecinek, tzw. autodrom i dalej przez malowniczo położone pola, lasy aż na Polską Górę. Nie zabraknie też ciekawych odcinków z szybkimi zjazdami i nieco wolniejszymi podjazdami.

Uczestnicy rowerowego maratonu zbiorą się o godz. 8 i pozałatwiają sprawy organizacyjne. Start na trasę Mega Maratonu będzie miał miejsce o godz. 11, a Mini Maratonu pół godziny później.

To nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy. Maratonowi MTB towarzyszyć będą wyścigi rowerowe dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka. Rozegrane zostaną w godz. od 11 do 12.30 na terenie Placu Koncertowego. Dzieci wystartują w kategoriach: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 oraz 3-6 szkół podstawowych.

Pierwsi kolarze startujący w Maratonie na dystansie Mini spodziewani są na mecie około godz. 12.30. Najlepsi z najlepszych otrzymają medale i nagrody. Z kolei kolarze zmagający się z królewskim dystansem w Maratonie Mega powinni dotrzeć na metę, jak przewidują organizatorzy, około godz. 13.30-14.00. Później odbędzie się dekoracja kolarzy.

O godz. 15 będzie miało miejsce wydarzenie Pastaparty, a uczestnicy maratonu zaproszeni zostaną na poczęstunek. O godz. 16 organizatorzy zaplanowali losowanie nagród wśród wszystkich uczestników rowerowej imprezy. Zakończy się ona o godz. 17.

To nie wszystkie atrakcje Szczecineckiego Maratonu MTB. Na Placu Koncertowym będą też m.in.: dmuchane zamki dla najmłodszych oraz catering dla młodszych i nieco starszych.

Szczegółowe informacje znajdują się na fanpage organizatorów: www.facebook.pl/srszczecinek

Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek przyjmuje zapisy uczestników. Chętni mogą to uczynić elektronicznie odwiedzając stronę internetową:

Zgłoszenia przyjmowane są do dziś - czwartek 8 września włącznie.

Patronat medialny nad tą atrakcyjnie zapowiadającą się super imprezą objął m.in. Portal Informacyjny "Miasto z Wizją".

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Organizatorzy