Kolejna odsłona akcji „Zimą też może być ciepło”

• Tv
Miasto z Wizją / 09.11.2020 / Komentarze
Jej ideą jest zwiększenie świadomości o problemie bezdomności oraz realna, rzeczowa pomoc

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej kolejny raz realizuje projekt na rzecz osób bezdomnych przebiegający pod hasłem „Zimą też może być ciepło”, do udziału w którym zaprosił mieszkańców naszego miasta. – Jego ideą jest zwiększenie świadomości o problemie bezdomności i włączenie młodzieży w bezpośrednie działania na rzecz osób bezdomnych – informują koordynatorzy akcji.

Od dziś ruszyła zbiórka nowej, głównie męskiej bielizny. Potrwa ona do końca listopada. Odzież można przekazywać do Punktu Pomocy Bezdomnym i Potrzebującym przy ul. Wodociągowej 6a w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00 – 16.00. Następnie odzież trafi do MOPS-u, który będzie mógł rozpocząć jej segregację przed przekazaniem osobom potrzebującym, a pozyskana w ramach projektu bielizna zimowa, zostanie przekazana osobom bezdomnym.

Przypomnijmy także, że aby nieco uwrażliwić społeczeństwo na problemy osób bezdomnych i pokazać, że  osoby te również zasługują na naszą uwagę i pomoc, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował kampanię dotyczącą bezdomności. W jej ramach powstał krótki spot. Celem akcji jest przede wszystkim uwrażliwienie społeczności lokalnej na sytuację osób bezdomnych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, zmiana stereotypu osoby bezdomnej oraz informowanie o lokalnym systemie wsparcia dla osób bezdomnych. Ze spotu możemy dowiedzieć się także, gdzie osoby te mogą otrzymać realną pomoc na terenie naszego miasta. W ramach kampanii powstał także tematyczny plakat, który będzie także wyświetlany na monitorach znajdujących się na przystankach autobusowych, dzięki czemu szansę na jego zobaczenie, a tym samym skorzystanie z punktów pomocy będą miały właśnie osoby bezdomne.

Tekst: Marzena Góra