Kolejna runda walki o prestiżowe trofeum

Miasto z Wizją / 29.01.2017 / Komentarze
Puchar Polski: MKP zagra z Koroną Człopa

W Koszalińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej przeprowadzono losowanie VI rundy Pucharu Polski edycji 2017/2018. Tym samym piłkarze MKP Szczecinek poznali kolejnego rywala. W marcu (dokładnego terminu jeszcze nie ustalono) szczecinecczanie zagrają z Koroną Człopa.

Z racji, że rywal MKP gra w niższej klasie rozgrywkowej (Koszalińska Klasa Okręgowa) mecz odbędzie się w Człopie.

W pozostałych spotkaniach VI rundy Pucharu Polski na szczeblu KOZPN zagrają: Gryf Polanów z Raselem Dygowo, Olimp Złocieniec z Astrą Ustronie Morskie oraz Mechanik Bobolice z Leśnikiem Manowo.

W poprzednich rundach obecnej edycji PP piłkarze MKP pokonali Redłovię Redło 4:0 i Pogoń Połczyn Zdrój 3:1 (oba mecze nas zespół zagrał na wyjeździe).

Z kolei Korona Człopa wygrała z Wspólnymi Różewo 4:2 oraz z Drawą Drawsko Pomorskie 4:1. W czwartej rundzie rywale MKP mieli wolny los.

Mecze szóstej rundy Pucharu Polski będą ostatnim etapem rywalizacji na szczeblu KOZPN. Najlepsza czwórka razem z czterema najlepszymi drużynami z regionu szczecińskiego utworzy pary ćwierćfinałowe na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: PZPN