Kolejne sukcesy żaków AP Szczecinek

Miasto z Wizją / 23.10.2016 / Komentarze
W miniony weekend młodzi piłkarze odnotowali dwa zwycięstwa

Miniony weekend okazał się wyjątkowo udany dla żaków Akademii Piłkarskiej i zakończył się trzema wygranymi. Młodzi piłkarze pokonali swoich rywali w Wierzchowie Człuchowskim oraz w Czaplinku. W rozegranym w sobotę (22 października) turnieju towarzyskim na boisku swoich sił oprócz naszych reprezentantów próbowali także m.in. Lider Gmina Człuchów, Akademia Piłkarska Człuchów, Start Miastko, Myśliwiec Tuchomie i Gmina Słupsk.

- Nasze drużyny prowadzone w czasie zawodów przez Tadeusza Dattę, Huberta Czeszczewika i Kamila Kota zajęły 1. i 8. miejsce. Królem strzelców został Michał Tyluś – informuje Szymon Bibik, prezes UKS AP Szczecinek.  W niedzielę rozegrano kolejną edycję Ligi Żaka, gdzie bezkonkurencyjna była pierwsza drużyna, która wygrała komplet siedmiu spotkań i nie straciła żadnego gola. Rywalami byli IRAS Czaplinek, Drawa Drawsko Pomorskie, Olimp Złocieniec i SP Orzeł 2010 Wałcz. Najlepszym zawodnikiem wybrano naszego gracza – Jędrzeja Cieślaka.

Barwy Akademii reprezentowali: Kacper Anyszewski, Daniel Bednarski, Szymon Pietrzak, Jędrzej Cieślak, Michał Tyluś, Krystian Jaskułowski, Filip Zwolan, Filip Żmuda-Trzebiatowski, Filip Szafraniec, Paweł Łobaczewski, Adam Susiak, Szymon Kozłowski, Tomasz Kopot, Jakub Nocek, Krystian Jaskułowski, Bruno Kuczyński, Dominik Stępień, Grzegorz Konopiński, Patryk Stolarczyk, Mateusz Pałubicki, Jan Garsztka i Dawid Kostecki.

Tekst: Marzena Góra
Foto: AP Szczecinek