Kolejne tablice stanęły na szlaku umocnień Wału Pomorskiego

Miasto z Wizją / 26.01.2020 / Komentarze
W ramach projektu "Wkręć się w historię" wyznaczono trzynaście tras o łącznej długości blisko 600 km

W minionym roku Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 200 tys. zł na realizację dwóch projektów. Jeden z nich, który jest aktualnie w fazie realizacji nosi nazwę „Wkręć się w historię” i obejmuje wyznaczenie, znakowanie oraz uatrakcyjnienie szlaków rowerowych na terenie powiatu szczecineckiego, wiodących śladami II Wojny Światowej i umocnień Wału Pomorskiego.

W ramach projektu wyznaczono trzynaście tras o łącznej długości blisko 600 km. Na niektórych z nich już pojawiły się tablice znakujące. - W związku z tym, że wiosna zawitała do nas wcześniej zapraszamy do zapoznania się z nowo oznakowanymi trasami rowerowymi, które z pewnością stanowić będą nie lada atrakcję turystyczną dla mieszkańców, pasjonatów militarnej przeszłości oraz osób lubiących aktywnie spędzać czas na wolnym powietrzu. Warto nadmienić też, że to jeszcze nie koniec naszych prac nad tymi trasami, ciągle pracujemy nad rozwojem projektu – informują władze SzLOT.

Dodajmy, że na przełomie kwietnia i maja odbędzie się zupełnie nowa impreza, propozycja dla miłośników dwóch kółek. Będzie to rajd rowerowy właśnie szlakiem tras oznakowanych w ramach projektu "Wkręć się w historię".

Tekst: Marzena Góra

Foto: SzLOT