Komin w ogniu, czad i niedoszły samobójca

Miasto z Wizją / 20.11.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Pożarnej - 9 interwencji

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 8 miejscowych zagrożeń.

Jak powiedział "Miastu z Wizją" st. technik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej PSP st. sekc. Łukasz Staciwa, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia jednego pożaru.

W piątek (18.11) w ogniu stanął komin na posesji w miejscowości Osada Smuga w gminie Barwice. Przyczyną zaprószenia ognia były zanieczyszczone ciągi wentylacyjne.

Strażacy likwidowali też skutki wystąpienia 8 miejscowych zagrożeń. We wtorek (15.11) dwukrotnie badali powietrze na zawartość tlenku węgla. Czad pojawił się w mieszkaniach przy ul. Wodociągowej i Mierosławskiego. Do podobnego zdarzenia doszło dzień później. Tym razem strażacy interweniowali w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego.

W piątek (18.11) JRG usuwała drzewo tarasujące drogę w Parsęcku oraz plamę substancji ropopochodnej z jezdni drogi krajowej nr 11 koło Turowa.

W sobotę (19.11) strażacy zmagali się z zadymieniem poddasza na posesji przy ul. Bohaterów Warszawy oraz badali powietrze na zawartość tlenku węgla w mieszkaniu, również przy ul. Bohaterów Warszawy. Z kolei w niedzielę JRG podejmowała interwencję (wspólnie z innymi szczecineckimi służbami) w mieszkaniu przy ul. Piłsudskiego. Zabarykadował się tam mężczyzna i groził samobójstwem. Ostatecznie, zrezygnował z pozbawienia się życia.