Kominy w ogniu, wiatrołomy na drogach

Miasto z Wizją / 04.12.2016 / Komentarze
14 interwencji Straży Pożarnej

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 10 miejscowych zagrożeń.

Jak powiedział "Miastu z Wizją" Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej asp. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 4 pożarów.

We wszystkich przypadkach były to pożary sadzy w przewodach kominowych. Do takich zdarzeń doszło na posesjach w: Liszkowie, Barwicach, Kiełpinie i Dębowie.

Strażacy likwidowali też skutki wystąpienia miejscowych zagrożeń. Siedem interwencji związanych było z usuwaniem z dróg wiatrołomów. Do zdarzeń w nocy z 1 na 2 grudnia dochodziło na terenie całego powiatu.

JRG likwidowała też następstwa wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej nr 201 Gwda Mała - Czarne (6 osób trafiło do szpitali). O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

Strażacy pospieszyli również z pomocą policjantom w otwarciu drzwi do mieszkania przy ul. Sadowej oraz zabezpieczali miejsce wycieku paliwa na stacji paliw przy ul. Kołobrzeskiej.

Tekst: Sławomir Włodarczyk