Komunikacja Miejska zaprasza na bezpłatne sprawdzenie świateł

Miasto z Wizją / 07.12.2016 / Komentarze
Akcja trwać będzie przez dwa kolejne weekendy

Jesienią oraz zimą, kiedy na dworze znacznie szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne nie rozpieszczają, widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. Tym, o czym z cała pewnością w tym czasie powinni pamiętać wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy jest zadbanie nie tylko o wymianę opon na zimowe, ale także o odpowiednie ustawienie oświetlenia pojazdu.

„Sprawdź światła przed świętami” to wspólna inicjatywa Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz szczecineckiej Komunikacji Miejskiej. - Założeniem akcji jest udostępnienie kierowcom możliwości bezpłatnego sprawdzenia stanu i ustawienia świateł w swoich pojazdach – czytamy na stronie miejskiego przewoźnika. - Chodzi o to, aby zwrócić uwagę użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne. Niewątpliwie jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego nas wszystkich.

Aby bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w naszych pojazdach, należy jedynie odwiedzić Stację Kontroli Pojazdów mieszczącą się przy ul. Cieślaka 4 (baza KM). Akcja trwała będzie przez dwa kolejne przedświąteczne weekendy – 10 oraz 17 grudnia. Stację można odwiedzać w godzinach od 9.00 do 13.00.

Tekst: Marzena Góra
Foto: truckheights.com