Koncert "Pieśni patriotyczne na jazzowo #2"

• Tv
Miasto z Wizją / 12.11.2019 / Komentarze
Wydarzenie muzyczne w kinie Wolność sfinalizowało szczecineckie obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

Dopełnieniem dzisiejszych szczecineckich obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest wyjątkowe wieczorne wydarzenie. 11 listopada o godz. 18 w kinie Wolność rozpoczął się koncert przebiegający pod hasłem „Pieśni Patriotyczne na jazzowo #2”. Jego organizatorem jest Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne, które zaprosiło na scenę tych najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców, aby wspólnie wystąpić przed publicznością.

W koncercie wziął udział 100-osobowy chór Szczecinka pod kierunkiem Marcina Jaczewskiego. Instrumentalnie wspierali ich na scenie muzycy: Katarzyna Stroińska-Sierant (fortepian), Dawid Tokłowicz (saksofon), Jarosław Sierant (skrzypce), Piotr Max Wiśniewski (kontrabas) i Sławomir Tokłowicz (perkusja). Koncert jest obecnie także transmitowany na żywo na telebimie ustawionym przed rauszem oraz  w internecie. Zapraszamy do wspólnego śledzenia koncertu odbywającego się w kinie Wolność.

Tekst: Marzena Góra