Koniec prac na nowej hali sportowej już w grudniu

Miasto z Wizją / 27.11.2020 / Komentarze
Sportowy obiekt przy Placu Wazów już prezentuje się znakomicie

Dobiega końca budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza. Inwestycję za 9 mln zł realizuje firma "Telmax" z Człuchowa. Hala powinna być gotowa w grudniu tego roku.

Zakres prac był ogromny, zaczynając już od warunków gruntowych, które nie były wspaniałe – mówi Izabela Mazepa, kierownik budowy. - Teren jest ograniczony. Dojazd na budowę mamy tylko z jednej strony, ponieważ w pobliżu są bloki mieszkalne, garaże i była komenda policji. To wszystko nieco utrudniało prace, ale jakoś się udało pokonać te przeszkody.

- Prace zaczęliśmy w lipcu 2019 roku. Myślę, że największym wyzwaniem był szklany dach, który jest jednak w warunkach ppoż dosyć mocny i solidny. Był duży problem z połączeniem go z istniejącym budynkiem szkoły i trzeba było wszystko dograć logistycznie. Dodatkową trudnością była konieczność dostosowania prac do zaleceń konserwatora zabytków, pod którego opieką znajduje się szkoła.

- Wszystko zostało technicznie rozwiązane. Nie ma teraz problemu z tym, żeby przechodzić ze starej części szkoły do nowej hali. Powstały także dodatkowe szatnie dla dzieci. 22 grudnia mija termin oddania nowej hali do użytkowania i myślę, że to jest jak najbardziej realny termin – zapewnia Izabela Mazepa.

Nowa hala sportowa ma wymiary 20 x 40 m plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. Sala została wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt został skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Wszystko po to, by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to miało miejsce dotychczas.

Tekst: Marzena Góra

Foto: TV Gawex/Program Samorządowy