Kontrole bezdomnych i dwie bójki

Miasto z Wizją / 27.12.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej - 127 interwencji

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 127 interwencji w stosunku do 91 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 30 zdarzeń, z czego w 28 przypadkach interwencję podejmowały nasze patole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (19.12) około godz. 17 patrol udał się na ul. Wodociągową 6A, skąd od zespołu ratunkowego odebrał bezdomnego, który wymagał hospitalizacji. Na jego prośbę umieszczono go w ośrodku dla bezdomnych.

We wtorek (20.12) przed godz. 23 strażnicy lustrowali miejsca gdzie przebywają bezdomni. Skontrolowano 4 obiekty legitymując 6 bezdomnych. Wszyscy odmówili umieszczenia ich w ośrodkach dla bezdomnych. Tym razem skrajnym przypadkiem był bezdomny przebywający w opuszczonym wagonie towarowym.

W piątek (23.12) tuż po północy przechodzień zauważył bójkę pomiędzy grupą osób przy lokalu Sint Ji. Zaalarmował Straż Miejską. Patrol, który udał się na miejsce zdarzenia wylegitymował dwóch pokrzywdzonych. Sprawcy pobicia zdołali się oddalić.

W niedziele (25.12) około godz. 17.30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył bójkę na ul. Wyszyńskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażnicy zauważyli dwie grupy osób biorące udział w bójce. Uczestnicy zamieszania wzajemnie się oskarżały o kradzież telefonu komórkowego oraz pieniędzy. Interwencja została przekazana patrolowi Policji. Po załatwieniu interwencji dwie osoby, które bały się nadal przebywać w tym miejscu, zostały przewiezione do miejsca zamieszkania.