Kronospan pokazuje to, co ma najlepszego

Miasto z Wizją / 07.10.2017 / Komentarze
Szkolenie: "Nowoczesny design i innowacje w meblarstwie" - dzień 1

Około 200 osób - kadry kierowniczej, inżynierów, techników produkcji i pracowników - specjalistów branży meblarskiej firm kooperujących i współpracujących na co dzień z Kronospanem, zjechało dziś (czwartek 5.10) do Szczecinka, by wziąć udział w szkoleniu pn. „Nowoczesny design i innowacje w meblarstwie". Szkolenie, zorganizowane przez Kronospan, potrwa dwa dni, a jego program jest niezwykle atrakcyjny.

Dziś goście Kronospanu mogli zobaczyć m.in. film korporacyjny, podziwiać jedyny w Polsce dom przesuwny oraz pełny asortyment produktów Krono Design, czyli płyt laminowanych, płyt połyskowych, LHDF i blatów, wziąć udział w prezentacji firm DDD Bucina, GTV i Hranipex, a na deser pierwszego dnia szkolenia wspólnie kibicować polskiej reprezentacji piłkarskiej, walczącej o punkty w eliminacjach do Mundialu 2018 - z Armenią.

Szkolenie jest przede wszystkim doskonałą okazją, by pracownicy firm, kooperujących z Kronospanem, poznali najnowocześniejsze rozwiązania i produkty oraz najnowsze nowinki w branży meblarskiej. Tych tradycyjnie przybywa niemal z tygodnia na tydzień. Jak powiedział nam jeden z uczestników szkolenia – „kto nie jest z tym na bieżąco, ten wypada z gry w walce o klienta".

- Organizowane przez nas szkolenia prowadzimy dla klientów firm grupy Kronospan. To głównie stolarze, projektanci i architekci - mówi „Miastu z Wizją" Tomasz Gnojek, dyrektor ds. sieci Strefa Płyt.

- Chodzi o to, by przedstawić im obraz naszych produktów w trochę innej formie. Po prostu, jak można je użyć, powiedzieć im, co zawiera nasza oferta, na ile jesteśmy komplementarni, co tak naprawdę robimy, jaki mamy asortyment, jaki towar, jakie produkty są dostępne „od ręki".

Jak powiedział nam dyr. Gnojek, szkolenie odbywa się w formie prezentacji.

- Mamy też cieszącą się dużą popularnością Kronospan Design Factory - tzw. „małą fabrykę". Montujemy w niej meble, które później przekazujemy na szczytny cel, m.in. na wyposażenie domów dziecka czy przedszkoli - dodaje nasz rozmówca.

- Kronospan stara się, aby dotrzeć do jak największej grupy klientów i to nie tylko poprzez media - zapewnia nas Dariusz Wieczorkiewicz, dyr. ds. sprzedaży Kronospan Szczecinek.

- Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę, a później rozbudowę centrum targowego Hausmesse, obecnie przemianowanego na Kronospan Design Center. Umożliwia ono prowadzenie szkoleń dla grup naszych klientów, liczących jednorazowo od 80 do 200 osób. Pozwala też na przekazanie im precyzyjnych danych o wszelkim asortymencie produktów, które oferuje Kronospan. Nie tylko Kronospan Szczecinek, ale cała grupa ponad 40 naszych zakładów na świecie. Hale zostały tak podzielone, aby znalazło się w nich miejsce na centrum szkoleniowe, centrum prezentacyjne oraz Kronospan Design Factory, gdzie przerabiamy nasze płyty na najnowocześniejszych maszynach - od samego początku, kiedy płyta wjeżdża do klienta do momentu, kiedy otrzymujemy gotowy mebel. Pokazujemy jak ten proces przebiega. Reasumując: pierwszym etapem jest pobranie towaru z magazynu, w tym przypadku płyty, później jej obróbka, czyli frezowanie, oklejanie, nawiercanie, skręcanie i montaż akcesoriów meblowych. Na końcu tego procesu wychodzi nam gotowy mebel. Ta fabryka potrafi w krótkim czasie skutecznie przeszkolić wspomnianą grupę osób, biorących udział w szkoleniu. Każdy może dotknąć naszego produktu, zobaczyć jakość obróbki. To jest właśnie to praktyczne szkolenie. O ile wiem, żadna inna firma konkurencyjna nie jest w stanie zagwarantować tego swoim klientom.

- Jesteśmy obecnie jednym z największych dystrybutorów okuć w branży meblarskiej - ujawnia Marcin Winikowski, kierownik sprzedaży firmy GTV w Pruszkowie.

- Współpraca z Kronospanem umożliwia nam kontakt z firmami stolarskim, które borą udział w takich jak dziś szkleniach. Stąd okazja, żeby z tymi ludźmi spotkać się w Szczecinku i m.in. poznać ich opinie na temat naszych produktów. Wielokrotnie, oprócz stolarzy, prowadzimy również spotkania z przedstawicielami studiów meblowych. Naszym kooperantom chcemy pokazać wszelkie trendy, jakie wprowadzamy w naszej firmie. Współpraca z Kronospanem jest bardzo owocna.

W piątek (6.10) będzie miał miejsce drugi dzień szkolenia. Jego uczestnicy wezmą udział w prezentacji produktów Kronobuild, KronoArt, KronoOriginal, Studia MDF oraz firm Hettich, InfoTEC CNC  i EFL Grupa Credit Agricole. Zobaczą również projektowanie mebla za pomocą programu CAD/CAM Corpus oraz uczestniczyć będą w warsztatach w Kronospan Design Factory (montaż zaprojektowanego mebla).