Kronospan rezygnuje z budowy hotelu

Miasto z Wizją / 07.02.2018 / Komentarze
Biuro Prasowe firmy: Teren wkrótce zostanie uporządkowany i zazieleniony

Informujemy, że zmuszeni jesteśmy do zaprzestania kontynuacji budowy budynku hotelowo – szkoleniowego w Szczecinku przy ulicy Piłsudskiego.

Powodem tej decyzji jest cały szereg działań, dyskredytujących firmę oraz organy państwowe w oczach społeczności lokalnej, wywołane pismami kancelarii prawnych i jej kilku klientów, atakami personalnymi, składaniem wniosków o wznowienie i blokowanie postępowań administracyjnych, doniesień do organów ścigania na urzędników państwowych, związanych z wydawaniem pozwoleń oraz zawierających sugestie i insynuacje o wywieranie nacisku na urzędników państwowych wszystkich szczebli do popełniania czynów zabronionych.

Niekorzystny klimat wokół inwestycji, szeroko kreowany przez małą grupę kilku osób, doprowadził inwestora do jedynego słusznego wniosku, iż starania, podnoszące rangę i atrakcyjność naszego miasta poprzez przedsięwzięcie budowy proekologicznego, energooszczędnego budynku hotelowego nie rokują na przyszłość w sytuacji istniejącego i zaogniającego się konfliktu.

Powyższa decyzja jest wynikiem troski o dobrosąsiedzkie stosunki, chęci uniknięcia napięć społecznych z Mieszkańcami Szczecinka oraz perspektywy konieczności wieloletniej, żmudnej obrony dobrego imienia i wizerunku firmy.

W działaniach inwestycyjnych ważne jest poparcie społeczne, klarowna sytuacja prawna i administracyjna zarówno dla inwestora, jak również dla organów administracji państwowej, nękanej w tym przypadku bezpodstawnymi oskarżeniami o stronniczość i wydawanie decyzji rzekomo niezgodnie z obowiązującym prawem.

Teren budowy wkrótce zostanie uporządkowany i zazieleniony.

Biuro Prasowe Kronospan

Foto wizualizacji: Sławomir Włodarczyk