Książęcy pomost z nagrodą Marszałka

Miasto z Wizją / 14.10.2019 / Komentarze
Szczecinek laureatem konkursu o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego

W gronie zwycięskich samorządów znalazło się miasto Szczecinek docenione za przepiękny pomost na jeziorze Trzesiecko oraz wspólne przedsięwzięcie zrealizowane w gminie Dobra „Dom Kota”. Komisja konkursowa wyróżniła też inwestycję w Siadle Dolnym i „Ptasi Zakątek” w Dołujach.

Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Jego głównym celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk.

W tym roku o zwycięstwo w marszałkowskim konkursie walczyło 12 przedsięwzięć z gmin: Dobra, Szczecinek, Kołobrzeg, Dobra, Międzyzdroje, Połczyn–Zdrój, Karlino, Kołbaskowo, Drawno, Dębno i Szczecin. Komisja konkursowa, która obradowała w lipcu br. pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja przyznała nagrody w dwóch kategoriach: najlepsza przestrzeń i najlepszy obiekt użyteczności publicznej.

– Jak co roku komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym zdaniem. Wybór nie był łatwy, ale postawiliśmy nagrodzić i  wyróżnić te przestrzenie, które przyciągają turystów, są na swój sposób nowatorskie. Szczecinek i pomost na jeziorze Trzesiecko doceniliśmy za ciekawą i atrakcyjną realizację przestrzeni na styku miasta z wodą. To naprawdę wyjątkowy projekt, który pobudza turystycznie miasto i świetnie wpisuje się w założenia konkursu  – mówi  Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Miasto Szczecinek za pomost przy Zamku Książąt Pomorskich na jeziorze Trzesiecko otrzymało nagrodę marszałka za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko”.

Tekst: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Opracowanie i foto: Sławomir Włodarczyk