Kulisy zmian personalnych w SzLOT

Miasto z Wizją / 10.11.2016 / Komentarze
Burmistrz: Jak się coś nie zmienia to się cofa. Trzeba ewoluować, trzeba ciągle iść do przodu

Jak już pisaliśmy, pełnomocnik Burmistrza Szczecinka ds. wędkarstwa Mariusz Getka został jednogłośnie wybrany prezesem Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Na stanowisku wiceprezesa zasiadł z kolei Tomasz Merk, szef Komunikacji Miejskiej a w skład Rady Nadzorczej delegaci wybrali szefa Ośrodka Sportu i Rekreacji Macieja Makselona.

Przypomnijmy: Walne zebranie "turystycznego" stowarzyszenia odbyło się we wtorek 8 listopada.

- Nowy prezes otrzymał jednogłośne poparcie członków stowarzyszenia - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Nie jest też żadną tajemnicą, że miedzy poprzednim walnym zebraniem, na którym doszło do wielu nieporozumień, a ostatnim we wtorek, zrezygnował z funkcji prezesa Piotr Misztak. Z kolei Adam Wyszomirski zrezygnował z bycia w komisji rewizyjnej. Odszedł też pan Ogrodowski, który na poprzednim, bardzo burzliwym zebraniu SzLOT, został wybrany do zarządu. W związku z tym powstały wakaty w zarządzie i w komisji rewizyjnej, ale teraz zostały już uzupełnione.

Jak powiedział nam burmistrz, w czasie posiedzenia członkowie SzLOT prowadzili bardzo ciekawą dyskusję programową dotyczącą konieczności przeorganizowania się stowarzyszenia.

- Nie ma takiej możliwości po wycofaniu się starostwa z finansowania Akademii Nautica, by SzLOT działał w takiej strukturze organizacyjnej jak dotąd - podkreśla burmistrz.

- To było wiadomo już od początku tego roku, kiedy znaczne dofinansowanie SzLOT-u poprzez Akademię Nautica zostanie przez powiat wycofane, trzeba będzie SzLOT przeorganizować, trzeba będzie stamtąd zabrać zadania polegające na opiekowaniu się infrastrukturą. W związku z tym wyciąg do nart wodnych został przekazany do Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz to OSiR będzie operatorem naszego flagowego produktu turystycznego. Również musimy przekazać opiekę nad plażami miejskimi. To wszystko było wcześniej omówione i uzgodnione. Natomiast chodziło o to, by sprecyzować, czym ma się zajmować dalej SzLOT.

- W czasie zebrania dyskusja nad tym zagadnieniem była bardzo ciekawa. Dużo osób się wypowiadało. Wszyscy byli zgodni, że trzeba zmienić zakres działania stowarzyszenia. Jak się coś nie zmienia to się cofa. Trzeba ewoluować, trzeba iść do przodu, trzeba tak przeorganizować SzLOT, by on rzeczywiście stał się z jednej strony pomysłodawcą nowych produktów turystycznych, z drugiej zaś bardziej zajął się współpracą z hotelarzami, restauratorami, organizował przyjazdy do Szczecinka grup zorganizowanych, żeby rzeczywiście nastąpił pewien progres.

- Widzimy, że w Szczecinku jest coraz więcej turystów. Na pewno SzLOT odegrał w ciągu tych lat swoją bardzo pozytywną rolę - mówi burmistrz.

- Ja zawsze byłem entuzjastą tego stowarzyszenia. Uważam, że absolutnie nie należy SzLOT-u likwidować, ale żeby przemyśleć jego nową rolę.

Burmistrz ujawnił też, że nowy prezes, w środowisku znany, jako doskonały wędkarz, wielokrotny Mistrz Polski i Europy w Wędkarstwie Morskim, teraz nie może się skupiać wyłącznie na turystyce wędkarskiej.

- My od niego oczekujemy znacznie, znacznie więcej - podkreśla burmistrz i dodaje: - Tym bardziej, że ma kreatywnych współpracowników. Uzgodniliśmy też, że będziemy się spotykać nie tak jak dotychczas raz w roku, ale raz na kwartał. Jestem dobrej myśli, jestem zarazem przekonany, że wszystko pójdzie dobrze. Oczywiście składka miasta na SzLOT zmaleje, ale zrobimy wszystko, by inne samorządy do SzLOT-u wstąpiły, by w ten sposób wzmocnić stowarzyszenie finansowo, ale też rozszerzyć jego działalność w sposób autentyczny na cały powiat szczecinecki.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: SzLOT