Kulturalny przegląd listopada
- Aktualności

11 listopada w Szczecinku wystąpi zespół T.Love, który mogliśmy zobaczyć na żywo m.in. w kwietniu 2014 r. Muzycy gościli w naszym mieście również w styczniu 2012 r., gdzie w kinie Wolności dali dwa koncerty pod rząd. Teraz będziemy mieli kolejną okazję do spotkania z artystami. T.Love znany jest z prawdziwych tekstów, które bezbłędnie komentują polską rzeczywistość, również polityczną.
Tego dnia w halach Kronospanu odbędzie się także Ogólnopolska Wystawa Psów Rasowych. Wydarzenie to przyciągnie wystawców i ich podopiecznych nie tylko z naszego kraju, ale także z zagranicy. Organizatorzy – Polski Związek Kynologiczny - szacują, że w Szczecinku swoje psie wdzięki i umiejętności prezentować będzie blisko 700 psów rasowych. Wstęp na wystawę odbywał się będzie za niewielką, symboliczną opłatą, która pozwoli organizatorom na zwrot kosztów organizacji imprezy. Ponadto duże rodziny mogą liczyć na dodatkowe zniżki przy zakupie biletów wstępu.
Z kolei późnym wieczorem (również 11 listopada) na wszystkich, którzy chcą podzielić się z mieszkańcami swoim muzycznym talentem, czekać będą sceniczne wyzwania i szaleństwa z mikrofonem. O godz. 21.00 w Piano Barze rozpocznie się Karaoke Party, podczas którego każdy z gości będzie mógł sam spróbować swoich sił wykonując najbardziej znane hity.
17 listopada warto wybrać się do szczecineckiego Muzeum Regionalnego, które ogłasza, co następuje: „Obywatele i obywatelki! Mimo przejściowych trudności i braków w zaopatrzeniu już wkrótce otwarta zostanie nowa wystawa. Na wystawie "Kolejka" można będzie nabyć drogą kupna towary codzienne, jak i luksusowe, stanąć w kolejce, wstąpić do baru mlecznego, a ewentualne uwagi wpisać do księgi skarg i wniosków. Przybyć należy o godzinie 17:00. Stawiennictwo obowiązkowe.”
Dzień później, 18 listopada, każdy, kto chciałby poobcować ze sztuką w nieco innej formie, powinien wybrać się do galerii w Centrum Konferencyjnym Zamek. Tu o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Włodzimiery Kolk. To autorka ok. 30 wystaw indywidualnych malarstwa w kraju i za granicą. Otrzymała 20 nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa, grafiki użytkowej i tkaniny unikatowej. Trzykrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jej prace znaleźć można w kolekcjach muzealnych i zbiorach prywatnych.
Tego dnia rozpoczną się także trzydniowe warsztaty muzyczne „Just cover it”. Ich uczestnicy poznają tajniki kreowania wizerunku artysty oraz zasad public relations. Wezmą również udział w zajęciach emisji głosu, nauczą się kontrolować swój organizm w sytuacjach stresogennych, oraz uczestniczyć będą w lekcji dotyczącej interpretacji tekstu.
18 listopada propozycję na spędzenie wolnego czasu przygotował także Piano Bar. O godz. 21.00 rozpocznie się impreza taneczna, podczas której będziemy mogli bawić się do późnej nocy. W Piano Barze będziemy mogli bawić się także tydzień później, 25 listopada, na imprezie andrzejkowej, podczas której zagra dla nas szczecinecki zespół Overdrive.
W tym miesiącu w kinie Wolność odbędzie się także kolejny jesienny koncert. Będzie to z pewnością kusząca propozycja dla wszystkich miłośników muzyki i kabaretu – 23 listopada wystąpi przed nami znana chyba wszystkim doskonale z telewizyjnych programów kabaretowych grupa „MoCarta”. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.
Tekst: Marzena Góra