Kurtyna do dezynfekcji przed szpitalem

Miasto z Wizją / 29.05.2020 / Komentarze
Dla pacjentów i personelu medycznego - urządzenie stanęło koło SOR-u

W poprzednich latach mieszkańcy w upalne dni mogli nieco ochłodzić się m.in. dzięki kurtynie wodnej, którą PWiK ustawiało na szczecineckim deptaku. Teraz tego typu urządzenie znalazło nieco inne zastosowanie i zamiast chłodnej wody rozpyla płyn do dezynfekcji, pomagających w odkażaniu m.in. odzieży.

Dziś (piątek, 29 maja) przed szczecineckim szpitalem stanęła kurtyna do dezynfekcji przekazana przez PWiK. Ma ona na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem.

- Kurtyna dezynfekcyjna została zamontowana przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Za pomocą specjalnych dysz, w sposób bezdotykowy, odkażana jest zarówno odzież jak i ciało – informuje Olga Gasiul, kierownik Działu Organizacji PWiK.

- Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pracowników szpitala jak i chorych trafiających do placówki. Bramka do dezynfekcji to nowoczesne rozwiązanie do walki z koronawirusem. Szpital korzysta z kurtyny nieodpłatnie.

Z kurtyny w celu odkażenia mogą korzystać pracownicy szpitala oraz pacjenci szukający pomocy medycznej w szczecineckiej placówce.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk