Lasek Komunalny stanie się parkiem

Miasto z Wizją / 09.11.2017 / Komentarze
Nowe nasadzenia, oznakowanie alejek, budki lęgowe dla ptaków i parkowa infrastruktura

Zieleń w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy osiedlu Kopernika to nie jedyna „zielona” inwestycja, którą zamierza przeprowadzić miasto.

(pisaliśmy o tym w artykule:

W najbliższym czasie diametralnie swój wygląd zmieni także Lasek Komunalny, będący częścią zachodniej części miejskiego parku.

– Mówimy o terenie od hotelu Viki do praktycznie rogatek dzielnicy Trzesieka. Cały ten teren miałby zostać prześwietlony i zrewitalizowany. Miałby również zostać  bardziej wyeksponowany znajdujący się tam bunkier, który obecnie jest tak porośnięty, że mało, kto pamięta, że w tym miejscu w ogóle taki obiekt jest. Ta przestrzeń zyskałaby nową jakość. Stałaby się nie tylko dużo bardziej atrakcyjna, ale też amatorzy wieczornego biegania mogliby tam czuć się bezpieczniej – powiedział nam wcześniej wiceburmistrz Daniel Rak.

Za słowami poszły czyny. Miasto wystosowało właśnie w tej sprawie zapytanie ofertowe. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie części Lasku Komunalnego w Szczecinku.

Zakres wykonania prac obejmuje obszar 4 ha (z wyłączeniem usunięcia 97 drzew) zgodnie z projektem zagospodarowania terenu. Na drzewach zostanie zamontowanych 10 budek lęgowych dla ptaków oraz 10 karmników. To nie wszystko. Ścieżki w Lasku Komunalnym zostaną stosownie oznakowane, m.in. tabliczkami informacyjnymi.  Miasto zamierza też zamontować tam ławki parkowe (10 szt. i kosze na śmieci (10 szt.).

Na rewitalizowanym terenie posadzone zostaną drzewa, krzewy i krzewinki. Projekt jest współfinansowany z funduszy unijnych - nosi nazwę: „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” w ramach działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, oś priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020"

Firma, która otrzyma zamówienie będzie musiała uporać się z pracami do 30 czerwca 2018 roku.