Lato z OSiR-em. Moc imprez

Miasto z Wizją / 11.03.2020 / Komentarze
Bieg Osińskiego, Szczecinecki Weekend Biegowy, Rybna Fiesta, Mistrzostwa Polski KSW i wiele innych

Zapowiada się "gorące" lato w Szczecinku, jeżeli chodzi o czekające nas imprezy sportowe. O części z nich, m.in. wędkarskich, organizowanych przez Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną, pisaliśmy w artykule:

Dziś pora na Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Kalendarz imprez organizowanych przez nas jak i współorganizowanych przez OSiR w ramach współpracy ze stowarzyszeniami i klubami, także podmiotami spoza Szczecinka, zapowiada się tegorocznego lata niezwykle atrakcyjnie - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" Dariusz Mazur, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Już wiadomo, że w związku z epidemią koronawirusa planowane na pierwsze trzy dni kwietnia na Stadionie Miejskim Finały XX Turnieju o Puchar Tymbarku rozegrane zostaną w innym terminie. Tak zdecydował główny organizator imprezy - Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

Pod koniec kwietnia czeka na 37 Bieg o Memoriał Winanda Osińskiego.

Szeroko na ten temat pisaliśmy w artykule:

- Kilka dni wcześniej (17-19.04) w Szczecinku odbędą się Mistrzostwa Polski KSW. Maj zapowiada się równie atrakcyjnie. 22-24.05 Szczecinek będzie gościł uczestników Mistrzostw Polski w Pentathlonie. Tydzień później na byłym stadionie KS "Lechia" zostaną rozegrane tradycyjne, coroczne zawody rowerkowe dzieci "Głosu Koszalińskiego".

Jak ujawniał dyr. D. Mazur, w pierwszych dniach czerwca Szczecinek gościł będzie dużą imprezę motoryzacyjną - Rajd Baja 2020.

- W połowie czerwca odbędzie się druga edycja Rybnej Fiesty - imprezy organizowanej przez SzLOT - mówi nasz rozmówca. - Z kolei pod koniec miesiąca Plac Wolności zaroi się koszykarzami walczącymi o trofea w 16 Ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki 3x3 Streetball przed Ratuszem. W pierwszy weekend sierpnia odbędzie się VI Szczecinecki Weekend Biegowy. Obfitujące w wydarzenia sportowe, turystyczne i kulturalne lato nad Trzesieckiem zwieńczy wrześniowy (13.09) V Szczecinecki Maraton MTB.

Tekst i foto (na zdjęciu: dyr. techniczny Biegu Osińskiego Dariusz Mazur prezentuje koszulkę biegową): Sławomir Włodarczyk

Od redakcji: Z uwagi na epidemię koronawirusa plan imprez może ulec modyfikacji.